W piątek oraz w niedzielę zostanie rozegrana faza play-in. Wyłoni ona dwie drużyny, które zagrają ostatecznie w play-off.

Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski po zajęciu dziesiątego miejsca po sezonie zasadniczym zmierzy się z drużyną z dziewiątego czyli MKS Dąbrowa Górnicza. Zwycięzca zagra jeszcze jedno, decydujące o awansie do play-off spotkanie z ekipą, która przegrała rywalizację drużyn z miejsc 7-8 (Anwil Włocławek – Orlen Zastal Zielona Góra).

Anwil Włocławek – Orlen Zastal Zielona Góra, Termin: piątek, godz. 18:00, Transmisja: Polsat Sport 3

MKS Dąbrowa Górnicza – Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski, Termin: piątek, godz. 20:15, Transmisja: Polsat Sport 2

Zapowiedź: Gra w play-in to na pewno spory sukces Tasomix Rosiek Stali, ale także duże osiągnięcie MKS. W sezonie zasadniczym dwukrotnie wygrywała ekipa z Dąbrowy Górniczej, ale jak będzie teraz? Na pewno kluczowy będzie pojedynek Luther Muhammad – Quan Jackson. Ten pierwszy znany jest przede wszystkim ze znakomitej gry w ataku, a drugi jest “królem” przechwytów OBL! Pod koszami z kolei zobaczymy starcia Adriana Boguckiego z niezwykle doświadczonym Mareksem Mejerisem. Czy Dale Bonner lepiej będzie organizował grę swojej drużyny niż Trenton Gibson? A może Martin Peterka zaskoczy czymś DJ Lastera?

reklama