Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski przegrała swój mecz play-in z MKS Dąbrowa Górnicza i to rywale zagrają o ostatnie miejsce w play-off z Anwilem Włocławek.
Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po akcjach Justina Graya i EJ Montgomery’ego mieli pięć punktów przewagi. Ostrowianie szybko odpowiedzieli i doprowadzili do remisu. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 24:27 dla Stalówki.
W drugiej kwarcie po akcji 2+1 Jacksona goście uciekali na sześć punktów. MKS oczywiście nie zamierzał się poddawać, a Muhammad i Musiał zapewniali kolejny remis. Jakub Wojdała ustalił ostatecznie wynik po pierwszej połowie na 45:42.
Po przerwie mieliśmy wyrównaną grę, jednak dzięki trójce Jakuba Musiała po 30 minutach było 66:64. W czwartej kwarcie Dąbrowianie mieli przewagę. Dzięki kolejnym trafieniom Martina Peterki uciekali na siedem punktów, a ostrowianie już rywale nie odrobili. Ostatecznie MKS wygrał 94:86 i tym samym zagra w bezpośrednim meczu o play-off!















