W sobotę, 22 listopada reprezentacja Polski kobiet pod wodzą selekcjonera Arne Senstada rozpocznie udział w towarzyskim turnieju w chorwackim Novigradzie.
W niedzielę 16 listopada reprezentacja Polski kobiet w piłce ręcznej rozpoczęła bezpośrednie przygotowania do udziału w zbliżających się Mistrzostwach Świata Kobiet 2025. W czwartek nasza kadra wyleciała do chorwackiego Poreču, aby w weekend w niedalekiej hali Sportska Dvorana w Novigradzie wziąć udział w turnieju towarzyskim z udziałem gospodyń oraz reprezentacji Senegalu. Wszystkie trzy drużyny wystąpią w zbliżających się mistrzostwach świata.
Mecz z Senegalem, srebrnymi medalistkami Mistrzostw Afryki Kobiet z 2024 roku, będzie pierwszą konfrontacją obu reprezentacji w historii.
Bardzo dużo czasu minęło także od ostatniego spotkania na polsko-chorwackiej linii, które miało miejsce w październiku 2014 roku w Umag. Chorwatki wygrały wówczas 33:24. Historycznie, będzie to dwunaste starcie obu zespołów. Do tej pory Polki wygrały trzy razy, dwukrotnie padł remis, sześć razy zwyciężyły Chorwatki.
Oba spotkania z udziałem naszej kadry zaplanowano na godzinę 17.00. Transmisję na żywo z meczu Chorwacja – Polska przeprowadzi lokalna stacja RTL Hrvatska, której serwis internetowy z możliwością wykupu dostępu do kanału można znaleźć pod adresem: www.rtl.hr.
Przypomnijmy też, że w ramach MŚ 2025 Polki trafiły do Grupy F razem z Francją, Tunezją i Chinami. Biało-Czerwone swoje mecze grupowe rozegrają w 's-Hertogenbosch kolejno z Chinami (godz. 18.30), Tunezją (godz. 15.30) i Francją (21.00) w dniach 28 listopada, 30 listopada i 2 grudnia. Do rundy głównej awansują trzy najlepsze drużyny, z zachowaniem zdobytych punktów. W przypadku awansu Polki przeniosą się do Rotterdamu. Jeśli zagrają o Puchar Prezydenta IHF, pozostaną w 's-Hertogenbosch.















