Reprezentacja Polski mężczyzn przegrała z Węgrami na inaugurację Mistrzostw Europy Mężczyzn 2026. Kolejnym razem Biało-Czerwoni pojawią się na szwedzkim parkiecie w niedzielę o godz. 18.00, kiedy zmierzą się z Islandią.
Wynik spotkania otworzył Widomski, kilkadziesiąt sekund później skutecznie bronił Skrzyniarz, a po szybkim ataku na 2:0 trafił Maciej Gębala. Niestety kolejne minuty należały jednak do rywali, najpierw wyrównali na 2:2, a potem wyszli na prowadzenie – 3:2. Naszą niemoc przełamał Piotr Jędraszczyk, ale z czasem przewaga Węgrów niestety wciąż rosła.
Rywale prowadzili już nawet 12:6. Podopieczni trenera Gonzaleza zdobyli trzy bramki z rzędu i zmniejszyli straty do stanu 9:12. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 10:14.
Po zmianie stron Węgrzy ponownie byli lepsi i utrzymywali kilkubramkową przewagę. Kwadrans przed końcem meczu Węgrzy prowadzili 21:16.
Niestety, decydujący cios nadszedł w okolicach 55. minuty. Węgrzy znów trafiki kilka razy z rzędu i było już 27:19. Ostatecznie wygrali 29:21.
Polska – Węgry 21:29 (10:14)
Polska: Polska: Wałach, Skrzyniarz – Przytuła 2, Daszek, Jędraszczyk 2, Olejniczak 3, Pietrasik 2, Widomski 1, Moryto 2, Jarosiewicz, Marciniak 1, M. Gębala 3, Paterek 2, Czapliński, T. Gębala 3, Jankowski.
Węgry: Palasics 1, Bartucz – Sipos, Bóka 1, Ligetvári 1, Krakovszki, Fazekas 4, Rodríguez 2, Szita 1, Bodó 5, Ilić 2, Rosta 4, Ónodi-Jánoskúti 2, Lukács, Hanusz 2, Imre 4.















