Od zwycięstwa kwalifikacje do EuroBasketu 2027 rozpoczęła reprezentacja Polski kobiet. Biało-Czerwone pokonały Słowację 62:55.

W pierwszej akcji spotkania za trzy trafiła Stephanie Mavunga, a Anna Makurat dwukrotnie punktowała z dystansu. Po punktach koszykarki włoskiej La Molisana Magnolia Campobasso Polki objęły prowadzenie 9:2.

Rywalki, choć mocno walczyły pod koszem, często miały problemy z przebiciem się przez naszą dobrą defensywę. W pierwszej kwarcie Słowaczki jeszcze tylko na chwilę zbliżyły się na odległość jednego trafienia z gry, ale później przewaga Biało-Czerwonych już tylko rosła.

Polki na początku drugiej odsłony zbudowały dwucyfrową przewagę i pod koniec drugiej kwarty zbudowała największą przewagę w pierwszej połowie 35:19.

Po zmianie stron przebudziły się Słowaczki, które po kilku udanych akcjach w ataku zbliżyły się na dziesięć punktów. Polki po kilku słabszych momentach, utrzymywały na szczęście bezpieczne prowadzenie i wygrała całe spotkanie 62:55.

Kolejne dwa mecze listopadowych kwalifikacji do EuroBasketu nasza drużyna rozegra w Sosnowcu. Spotkania odbędą się 15 i 18 listopada w hali ArcelorMittal Park. 

Słowacja – Polska 55:62 (13:18, 7:17, 11:12, 24:15)

Polska: Liliana Banaszak 15, Stefanie Mavunga 15, Anna Makurat 8, Weronika Telenga 6, Kamila Borkowska 5, Amalia Rembiszewska 5, Julia Niemojewska 3, Aleksandra Wojtala 3, Aleksandra Mielnicka 2, Klaudia Gertchen 0.

reklama