Zwycięstwo we Wrocławiu KS Stal.

Koszykarze KS Stal Kosz pokonali w wyjazdowym meczu WKK Wrocław 75:49. Był to ostatni mecz rundy zasadniczej naszych koszykarzy w której zajęliśmy 4 miejsce.

Nasi koszykarze niedzielny mecz rozpoczęli od wygrania 10 punktami pierwszej kwarty. W drugiej kwarcie początkowo zwiększamy przewagę do 15 punktów. Gospodarzom udaje się odrobić część strat i po 20 minutach mieliśmy wynik 29:39 dla naszego zespołu.

Po zmianie stron koszykarze stali nie dali szans rywalom. Systematycznie zwiększając naszą przewagę i po 30 minutach prowadziliśmy 22 punktami. Ostatnia kwarta była tylko formalnością i przypieczętowała ona nasze efektowne zwycięstwo. Ostatecznie wygrywamy 75:49, co jest dobrym prognostykiem przed rundą play-off.

Rywalem w rundzie play-off naszych koszykarze będzie KS Kosz Pleszew. W ramach tego sezonu nasz zespół dwukrotnie uległ koszykarzom z Pleszewa. W październiku przegraliśmy na wyjeździe 91:75, a w styczniu przed własną publicznością 68:81

WKK Wrocław – KS Stal Kosz Ostrów 49:75 (12:22, 17:17, 8:20, 12:16)
WKK Wrocław: A. Lentka 5, T. Madejski 7, F. Matusiak 8, Ł. Uberna 4, M. Kroczak 6, S. Eitelthaler 2, K. Fiedukiewicz 11, K. Grzelak 4, Ł. Piotrowski 2, D. Ostrowski
KS Stal Kosz Ostrów: P. Ziółkowski 9, P. Marek 9, Ł. Olejnik 6, T. Radzik 4, S. Rosik 15, K. Glapa 13, M. Spała 14, Ł. Wojciechowski 3, R. Woźnicki, P. Zaworski, R. Jezierski 2