Znakomity wynik zawodników KS Stal LA na Mistrzostwach Polski w Sztafetach

Podczas odbywających się w dniach 1-2 czerwca 2018 r. w Suwałkach Mistrzostwach Polski w Sztafetach i Wielobojach bardzo dobre wyniki osiągnęli zawodnicy KS Stal LA.

Ostrowscy juniorzy U20 zostali mistrzami kraju w sztafecie 4×100 m. z nowym rekordem Ostrowa Wlkp. 42,36 s. W mistrzostwach wystartowało 13 najlepszych zespołów sztafetowych, a KS Stal LA reprezentowali: Bartek Losy, Patryk Wykrota, Michał Tuczyński i Tomek Jankowski.

Na dystansie 4×400 m KS Stal LA wystartowały dwie nasze sztafety. W skład pierwszej weszli trzej uczestnicy zwycięskiego zespołu 4×100 m.: Patryk Wykrota, Tomek Jankowski i Bartek Losy. Ten zespół uzupełnił Michał Kalina. Pierwszy zespół zajął drugie miejsce z czasem 3:21.04s, a zwycięscy wyprzedzili naszych zawodników na ostatniej zmianie.

W drugim składzie znaleźli się: Michał Tuczyński, Robert Kulesza, Przemysław Rychter i Dawid Borowski. W swojej serii drugi zespół spisał się nadspodziewanie dobrze zajmując III miejsce w serii z bardzo dobrym rezultatem 3.27,33 s. Ostatecznie został sklasyfikowany ogólnie na VII pozycji (wśród 14. sztafet).

Brązowy medal w sztafecie 4×100 m. U16 zdobyli: Damian Drozdowski, Jakub Tuczyński, Jakub Robotnikowski i Jakub Szymczak z dobry rezultat 46,21s.

W drugim dniu zawodów wystartowała jeszcze jedna sztafeta z Ostrowa – 4×600 m. młodzików U16 MIX tzn dwie dziewczyny oraz dwóch chłopaków. Pobiegli oni zupełnie dobrze plasując się na VI miejscu z czasem 6.32,18 s. Zespół tworzyli: Paulina Szczepaniak, Damian Drozdowski, Kacper Adamczak i Nadia Błaszczyk.

Komentarz Marka Walczaka:
Jestem oszołomiony postawą naszych reprezentantów!!! Nie byłem na miejscu z nimi, lecz śledziłem transmisje internetową na żywo. To co pokazali jest niewiarygodne. Klub z Ostrowa Wielkopolskiego – walczący o przetrwanie i o godne warunki treningowe okazał się najlepszym w kraju zajmując I miejsce w Polsce w punktacji zespołowej i czwarte w klasyfikacji medalowej spośród ponad 50. uczestniczących klubów z wielu miast w tym między innymi Warszawy, Lublina, Gdańska, Wrocławia i wielu innych. Jestem dumny, iż mój syn potrafił w krótkim czasie stworzyć tak znakomitą ekipę. To była prawdziwa PROMOCJA MIASTA. Po zawodach podszedł do trenera Michała Walczaka wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i zdumiony osiągnięciami wypytywał o warunki w jakich trenujemy i przeprowadzamy zawody. Dosłownie był w szoku, iż potrafiliśmy w tak trudnej sytuacji odnieść taki sukces i to nie tylko ten w Suwałkach, ale i na przestrzeni wielu ostatnich lat. Zadeklarował swoją pomoc i prosił o skontaktowanie się z nim. Myślę, że nie będzie osamotniony w swojej pomocy. Mamy głęboką nadzieję że dojdzie do spotkania przedstawicieli PZLA, Ministerstwa i Władz Miasta i Radnych w celu znalezienia wyjścia z trudnej sytuacji w jakiej znalazła ostrowska lekka atletyka. I nie chodzi tutaj tylko o dotacje i wsparcie miasta, z którym współpraca układa się obecnie bardzo dobrze, ale przede wszystkim o obiekty znajdujące się w kiepskim stanie i … przyszłość.

 

inf/FOT: KS Stal LA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.