Złoty Maciej Sokołowski i srebrna Natalia Benedykcińska!

Maciej Sokołowski zdobył złoty medal, a Natalia Benedykcińska srebrny medal w skoku w dal podczas rozgrywanych halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu!

Maciej Sokołowski startując w kategorii juniora młodszego zwycięstwo wywalczył w ostatniej serii, w której pobił swój rekord życiowy i wynikiem 6,72 zapewnił sobie zwycięstwo w mistrzostwach.

Natalia Benedykcińska skoczyła na odległość 5,87 m, co jest również jej rekordem życiowym. Do zwyciężczyni Adrianny Sułek z Zawiszy Bydgoszcz brakło jej jednak 8 cm. Natalia Benedykcińska startowała w kategorii juniorek.

Inni nasi zawodnicy startujący w mistrzostwach również odnotowali dobre występy. Patryk Wykrota w eliminacjach biegu na 200m pobił swój rekord życiowy, aż o 40 setnych sekundy i uzyskał znakomity czas 22.32s. Dało mu to 7 miejsce i awans z pierwszej pozycji ale tylko do finału B. Na tym samym dystansie rekord życiowy uzyskał również Tomek Jankowski – 23.03s, co ostatecznie dało mu 14 pozycję w kraju.

Michał Tuczyński ze znakomitym czasem awansował do finału B, gdzie ustanowił rekord życiowy 7.05s i  ostatecznie zajął 10 miejsce.

Bartosz Losy w biegu na 400m uzyskał bardzo dobry rekord życiowy 51.08s. Niestety zabrakło mu do awansu do finału B zaledwie 1 setnej sekundy i ostatecznie został sklasyfikowany na 13 miejscu.

Z powodu kontuzji Julka Grzegorowska wycofała się z konkursu skoku w dal po pierwszej kolejce.

inf/fot: KS Stal LA