5 Zimowa ZaDyszka

Na terenie ośrodka Piaski Szczygliczka odbyła 5 Zimowa ZaDyszka, która jest inauguracją sezonu biegowe w Ostrowie. Bieg na 10 km wygrał Błażej Wytwer, a na dystansie 5 km najszybszy był Grzegorz Rogala. Trasę 5 km z psem najszybciej pokonał Adam Kołodziej.

W sobotę 25 lutego na terenie ośrodka Piaski Szczygliczka odbyła się impreza biegowa 5 Zimowa Zadyszka. 250 biegaczy startowało na dystansach 5 i 10 km oraz odbył się 5 km bieg z psem.

5 km bieg z psem wygrał zawodnik KS Maraton Ostrów Adam KOŁODZIEJ, który ukończył dystans z czasem 00:17:41. Prawie trzy minuty później linię mety minął Tomasz Mądrzejewski, a tuż za nim Remigiusz Dettlaff.

W biegu na 5 km najszybszy był zawodnik KS Maraton Grzegorz Rogala, który zakończył bieg z czasem 00:17:32. Za nim linię mety przekroczył Jan Kaczmarek, a na kolejnych dwóch miejscach zameldowali się zawodnicy KS STAL LA Damian Drozdowski i Robert Kulesza.

Najszybszą kobietą na tym dystansie była Paulina Dudzińska, która trasę pokonała z czasem 00:23:09. Druga na mecie była Ewelina Wrzeszcz. Jednak trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że trzeci czas wśród kobiet 00:25:25 miała 10 letnia Zuzanna Zaremba.

Bieg na 10 km wygrał Błażej Wytwer, który ukończył trasę z czasem 00:34:28. Tuż za nim linię mety minęli Damian Kluczyk oraz Rafał Czarnojańczyk.

Wśród kobiet najszybsza była Justyna Olejniczak, która pokonała 10 km trasę z czasem 00:38:45. Druga była Bogumiła Tanaś, a trzecia Ewelina Michnowicz.

Jak podkreśliło kilku zawodników po zakończonych swoich dystansach dobrze im się dzisiaj biegło, niestety zimno i zimny wiatr trochę utrudniało dzisiejsze bieganie.

– Wszystko się udało, pogoda nawet dopisała minus 7 stopni, trasa jest sucha, a to jest najważniejsze dla bezpieczeństwa zawodników – powiedział po swoim biegu prezes KS Maraton Krzysztof Florczak – kolejne zawody KS Maraton to najprawdopodobniej 23 czerwca Maraton im. Marka Jakowczyka. Będzie to połączone z festiwalem biegowym, na który już zapraszamy. Odbędzie się on w Wysocku Wielkim przy klubie Olimpijczyka.

5 Biegowa ZaDyszka była inauguracją sezonu biegowego w ostrowie Wielkopolskim.