Zagramy o 3 miejsce.

Niestety nie udało się awansować do finału juniorom KPR Ostrovia. W dzisiejszym spotkaniu ulegli oni drużynie MTS Kwidzyn 33:42 i o brązowy medal zagrają w sobotę o 12.00 z MKS Truso Elbląg.

W pierwszym półfinałowym starciu drużyna Siódemki Miedź Legnica pokonała Truso Elbląg 36:32. Legniczanie po 10 minutach prowadzili już 10:4. ambitni rywale rzucili się w pościg. Po 18 minutach gry przewaga stopniała do jednego trafienia. Emocji nie brakowało, ale to zespół Miedzi zagra w wielkim finale.

W drugim piątkowym pojedynku lepiej w spotkanie weszła drużyna MTS-u Kwidzyn, która po dziewięciu minutach wygrywała 7:4. Niesieni dopingiem kibiców biało-czerwoni po kwadransie gry doprowadzili do stanu 10:10, a nie do zatrzymania w atak był Patryk Marciniak. Kilkadziesiąt sekund później Ostrovia po rzucie Mikołaja Przybylskiego wyszła na pierwsze prowadzenie 11:10. Do końca pierwszej połowy toczyła się wyrównana walka. Drugą odsłonę meczu lepiej rozpoczęli rywale. MTS wraz z upływem czasu zaznaczał swoją przewagę i triumfowała 42:33.

WYNIKI PÓŁFINAŁÓW MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW:

MKS Truso Elbląg – MSPR Siódemka Miedź Legnica 32:36 (16:20)
Truso: Paweł Czapla 1, Bartłomiej Ławrynowicz 5, Piotr Budzich 1, Wiktor Urbański, Rafał Stępień 10, Kamil Karczewski 6, Filip Ostałowski 1, Michał Cierzan 1, Damian Pawelec 7, Jakub Dąbrowski.
Miedź: Dawid Dekarz, Michał Przybylak 2, Patryk Gregułowski 3, Sebastian Dzido, Kacper Bogudziński 4, Szymon Światłowski 6, Jakub Klocek 2, Mateusz Drozdalski 9, Paweł Kasprzak 1, Kacper Cegłowski 9.

MVP meczu: Mateusz Drozdalski (Miedź)

KPR Ostrovia – MTS Kwidzyn 33:42 (19:20)
Ostrovia: Mateusz Foterek, Marcin Zduńczyk – Jakub Przybylski 2, Mateusz Kryszczak 2, Patryk Marciniak 14, Kacper Taczka, Mikołaj Przybylski 6, Dominik Mazurek 1, Karol Smółka 1, Erwin Stachowski, Michał Biegański 5, Jakub Balik 2.
MTS: Daniel Makowski, Piotr Skiba, Mateusz Kosmal 10, Patryk Grzenkowicz 3, Patryk Dembowski, Wojciech Kowszuk, Bartosz Kotuła, Alan Guziewicz 3, Gustaw Jankowski 5, Nikodem 4, Łukasz Orlich 3, Filip Wadowski 8.

MVP Meczu: Patryk Marciniak (KPR Ostrovia)