Koszykarze BM Slam Stal w niedzielnym wyjazdowym meczu 28. kolejki Energa Basket Ligi rozgromili Polpharme Starogard Gdański 106:67.

Nasi koszykarze dzisiejszy mecz zaczęli od prowadzenia i tylko przez kilka minut rywale nawiązywali równą walkę. Pierwszą kwartę wygrywamy 11 punktami, a w drugiej powiększamy przewagę do 31 punktów po dwudziestu minutach gry. Wynik 29:60 zapowiadał efektywne zwycięstwo naszych koszykarzy.

Po zmianie stron rywale starają się zniwelować nasze prowadzenie, jednak w końcówce kwarty powiększamy tylko przewagę. Po 30 minutach gry prowadziliśmy już 38 punktami. Ostatnia kwarta była w sumie tylko formalnością i ostatecznie wysoko wygrywamy 106:67.

Aaron Johnson zdobył dzisiaj 20 punktów, a Stephen Holt dołożył do tego 15. Z dobrej strony pokazał się dzisiaj również Tomasz Ochońko, który zdobył 14 punktów.

Już 18 kwietnia nasz zespół zmierzy się we własnej hali z MKS Dąbrowę Górniczą, a 22 kwietnia czeka nas wyjazdowy pojedynek z AZS Koszalin.

Polpharma Starogard Gdański – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 67:106 (16:27, 13:33, 18:25, 20:21)

Polpharma Starogard Gdański: Milan Milovanović 18, Jakub Schenk 17, Marcin Flieger 8, Aleksandar Radukić 8, Nikola Jeftić 6, Thomas Davis 4, Adam Brek 2, Daniel Gołębiowski 2, Piotr Dąbrowski 0, Filip Pruefer 0.

BM Slam Stal Ostrów: Aaron Johnson 20, Stephen Holt 15, Tomasz Ochońko 14, Mateusz Kostrzewski 11, Jure Skifić 10, Michał Chyliński 8, Adam Łapeta 8, Szymon Łukasiak 7, Grzegorz Surmacz 5, Nikola Marković 3, Łukasz Majewski 2, Marc Carter 0.