Zawodnicy MDM Komputery TŻ Ostrovia w rewanżowym spotkaniu barażowym pewnie pokonali dzisiaj Polonie Piła i awansowali do Nice 1 Ligi Żużlowej.

W pierwszym spotkaniu tydzień temu góra był ostrowski zespół, który wygrał 47:43. Już w pierwszym biegu zawodnicy z Piły pokazali, że zamierają walczyć dzisiaj o zwycięstwo. Pierwsze cztery biegi to zwycięstwa zacięta walka i wynik remisowy 12:12. Jednak od biegu 5 to ostrowski zespół zaczął rozdawać karty i z biegu na bieg powiększał przewagę.

Nie było to jednak jednostronna walka, gdyż dzisiaj na torze mogliśmy zobaczyć naprawdę dobre zawody. Było sporo ścigania, ale to ostatecznie MDM Komputery TŻ Ostrovia już po biegu 13 zapewniła sobie awans do Nice 1. Ligi Żużlowej.

Ostrowski zespół trafił w dziesiątkę wypożyczając na rewanżowe starcie Mariusza Cierniaka, który dzisiaj zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

Galeria zdjęć z dzisiejszego meczu:

« 1 z 3 »

 

MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. – 55 pkt.
9. Bjarne Pedersen – 11+1 (1,3,3,2,2*)
10. Zbigniew Suchecki – 4+1 (0,1,1,2*,-)
11. Renat Gafurow – 6 (0,3,3,0,-)
12. Kamil Brzozowski – 5+2 (1,2*,1,1*)
13. Nicolai Klindt – 15 (3,3,3,3,3)
14. Kamil Nowacki – 5 (3,0,2,0)
15. Mateusz Cierniak – 9+3 (2*,2*,2*,3)

Euro Finannce Polonia Piła – 35 pkt.
1. Rafał Okoniewski – 7 (3,1,0,3,0)
2. Adrian Cyfer – 5+1 (2*,0,1,-,2)
3. Tomas H. Jonasson – 3+2 (2*,1*,0,-)
4. Andreas Lyager – 11 (3,2,2,0,3,1)
5. Tomasz Gapiński – 5+1 (1,2,d,1,0,1*)
6. Patryk Fajfer – 4 (1,0,2,1)
7. Paweł Staniszewski – 0 (0,0,-)

Bieg po biegu:
1. Okoniewski, Cyfer, Pedersen, Suchecki – 1:5 – (1:5)
2. Nowacki, Cierniak, Fajfer, Staniszewski – 5:1 – (6:6)
3. Lyager, Jonasson, Brzozowski, Gafurow – 1:5 – (7:11)
4. Klindt, Cierniak, Gapiński, Staniszewski – 5:1 – (12:12)
5. Gafurow, Brzozowski, Okoniewski, Cyfer – 5:1 – (17:13)
6. Klindt, Lyager, Jonasson, Nowacki – 3:3 – (20:16)
7. Pedersen, Gapiński, Suchecki, Fajfer – 4:2 – (24:18)
8. Klindt, Cierniak, Cyfer, Okoniewski – 5:1 – (29:19)
9. Pedersen, Lyager, Suchecki, Jonasson – 4:2 – (33:21)
10. Gafurow, Fajfer, Brzozowski, Gapiński (d) – 4:2 – (37:23)
11.  Klindt, Suchecki, Gapiński, Lyager – 5:1 – (42:24)
12. Okoniewski, Nowacki, Fajfer, Gafurow – 2:4 – (44:28)
13. Lyager, Pedersen, Brzozowski, Gapiński – 3:3 – (47:31)
14. Cierniak, Cyfer, Gapiński, Nowacki – 3:3 – (50:34)
15. Klindt, Pedersen, Lyager, Okoniewski – 5:1 – (55:35)