TS Ostrovia przegrywa w Gorzowie.

TS OstroviaKoszykarki TS Ostrovia przegrały wyjazdowy mecz z InvestInTheWest AZS AJP Gorzów 81:85.

Początek spotkania należał do AZS, gdzie gospodynie już w połowie pierwszej kwarty uzyskują 9 punktowe prowadzenie. Udaje się nam zniwelować część strat i po pierwszych 10 minutach Ostrovia przegrywała 6 punktami. Początek drugiej kwarty to wyrównana gra obu zespołów, jednak w połowie dzięki 6 punktowej serii zbliżamy się do rywalek. Końcówka kwarty należała jednak do gorzowianek, które ostatecznie przed przerwą uzyskują 10 punktowe prowadzenie.

Po zmianie stron niestety rywalki powiększają swoją przewagę i 4 minuty przed końcem kwarty uzyskują one 15 punktowe prowadzenie. Na szczęście w końcówce kwarty gramy lepiej i niwelujemy przewagę rywalek do 10 punktów.

Ostatnia kwarta nie zaczyna się dla nas dobrze, gdyż ostrowianki popełniają kilka błędów, są nieskuteczne. Nie pozwalamy ostatecznie jednak uzyskać zbyt dużej przewagi AZS-owi, a następnie odrabiamy stratę i do rywalek na 43 sekundy przed końcem tracimy tylko 3 punkty. Niestety J. Jones trafia tylko 1 rzut wolny, a następnie nasze zawodniczki nie trafiają i nie udaje się nam doprowadzić do remisu. Na 3 sekundy przed końcem swoje rzuty wolne wykorzystują natomiast gorzowianki i to one cieszyły się po końcowej syrenie.

Najskuteczniejszą zawodniczką w naszej drużynie była debiutująca dzisiaj w naszych barwach Dita Rozenberga, która zdobyła 15 punktów.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów – TS Ostrovia Ostrów 85:81 (29:23, 23:19, 19:19, 14:20)

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów: P. Misiek 15, A. Prezelj 12, M. Spencer 19, C. Swords 9, M. Szajtauer 6, B. Jaworska 4, A. Pawlak 14, J. Rytsikowa 6, D. Stelmach

TS Ostrovia Ostrów: J. Jones 9, B. Lewis 12, M. Mfoula 10, K. Puss 12, D. Rozenberga 15, M. Jasnowska 6, K. Motyl 14, M. Naczk 3