TS Ostrovia

Koszykarki TS Ostrovia po raz kolejny wysoko przegrały w ramach rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet. W dzisiejszym wyjazdowym spotkaniu musiały uznać wyższość zawodniczek Wisły CanPack Kraków.

Od samego początku dzisiejszego spotkania to rywalki przeważały na parkiecie. Koszykarki TS Ostrovia popełniały błędy oraz nie trafiały, co spowodowały, że przewaga gospodyń rosła. Na półtorej minuty przed końcem kwarty prowadziły już one 27:9, jednak trafienia w końcówce Joks i Wajler zniwelowały stratę ostrowianek.

W dalszej części spotkania nie było lepiej i ostatecznie ostrowski zespół odniósł kolejną wysoką porażkę. Jest to 6 porażka TS Ostrovia w tym sezonie.

Dla ostrowskiej drużyny najwięcej punktów zdobyła Ewelina Jackowska, która miała również 4 zbiórki.

Wisła CanPack Kraków – TS Ostrovia 92:46 (27:14, 19:9, 23:12, 23:11)

Wisła CanPack Kraków: Mercedes Russell 7, Jordin Canada 7, Leonor Rodríguez 12, Sabína Oroszová 7, Justyna Żurowska-Cegielska 10, María Conde 22, Božica Mujović 15, Klaudia Niedźwiedzka 0, María Araújo 12

TS Ostrovia: Kristina King 2, Katarzyna Joks 4, Jowita Ossowska 11, Karolina Podkańska 3, Sandra Nowicka 0, Aleksandra Wajler 8, Jenna Lynn Burdette 0, Katarzyna Motyl 2, Katarzyna Jaworska 2, Ewelina Jackowska 14