LKS Tajfun Tenis stołowy Ostrów

Za nami ostatnia kolejka rundy zasadniczej II ligi tenisa stołowego. Rywalami LKS Tajfun oraz RLKTS Ochman Raszków były zespoły MKTS Opalenica i KS Stella Niechan Gniezno.

W sobotę 10 marca br. rozegrano ostatnią kolejkę rundy zasadniczej II ligi tenisa stołowego. Ostatnie dwa mecze tenisiści stołowi ostrowskiego Tajfuna i raszkowskiego Ochmana rozegrali we własnej hali z drużynami MKTS Opalenica i KS Stella Niechan Gniezno.

W pierwszym sobotnim meczu ostrowianie pokonali drużynę z Opalenicy 6:4, natomiast w drugim meczu tego dnia zawodnicy ostrowskiego Tajfuna musieli uznać wyższość zespołu z Gniezna przegrywając to spotkanie 3:7.

– Do dwóch ostatnich meczy rundy zasadniczej przystąpiliśmy w osłabieniu, bo z powodu choroby nie mógł zagrać nasz czołowy zawodnik Krzysztof Katafiasz, co postawiło nasz zespół przed ciężkim zadaniem zdobycia kompletu punktów na zakończenie rundy zasadniczej. – powiedział Robert Strzelczak trener LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski. – Mecz z zespołem z Opalenicy był bardzo wyrównany, ale ostatecznie wygraliśmy 6:4. Natomiast w drugim meczu przekonaliśmy się, że w rezerwowym składzie ciężko wygrywać mecze z tak wyrównaną drużyną jaką jest zespół KS Stella Niechan Gniezno i przegraliśmy to spotkanie 3:7.

 

Ostrowski zespół już wcześnie zapewnił sobie udział w rundzie play-off z drugiego miejsca. LKS Tajfun pierwszy mecz w ramach play off rozegra 7 kwietnia z zespołem MLKS SPARTA Złotów.

 

 

Drużyna RLKTS Ochman Raszków swoje niedzielne pojedynki wygrała, pokonując MKTS Opalenica 8:2, a następnie KS Stella Niechan Gniezno 9:1. Raszkowski zespół rundę zasadniczą zakończył na pierwszym miejscu.