Doskonale spisali się zawodnicy „Kick-Boxing Club Poprawa” na Mistrzostwach Europy w kickboxingu w Mariborze na Słowenii, które odbyły się w dniach 17-25 listopada. Zawodnicy trenujący w sekcjach KBC Raszków oraz Ostrów Wielkopolski zaprezentowali życiową formę i sięgnęli po najwyższe pozycje w swojej dotychczasowej karierze.

Szymon Dwornikowski zdobył brązowy medal w kat. +91kg, zaś Tomasz Przybylski uplasował się na 5 miejscu w kat – 75kg.

Nasi reprezentanci pod okiem trenera Kadry Radosława Laskowskiego oraz trenera klubowego Radosława Radomskiego rywalizowali w wadze średniej (Tomasz Przybylski) oraz superciężkiej Szymon Dwornikowski. Dla obu był to debiut na zawodach takiej rangi.

W tym roku Tomek zdobył swój pierwszy tytuł Mistrza Polski oraz walczył na Pucharze Świata i Scandinavian Open lecz start w europejskim czempionacie, był obarczony z pewnością największym ładunkiem emocjonalnym.

W walce w 1/8 finału naprzeciw niego w ringu stanął były vice Mistrz Świata juniorów Dmytro Dzundza z Ukrainy, który wygrał rywalizację w kadrze z bardziej doświadczonymi zawodnikami, na jego dobry wynik wśród seniorów liczyli trenerzy ukraińskiej reprezentacji.
Dmytro dysponował swobodą poruszania się i długim zasięgiem ramiom, więc taktyka na walkę byłą prosta: skracać dystans i mocnymi ciosami ponawiać akcje.
Tomek doskonale prezentował się w każdej z rund przejmując zdecydowanie inicjatywę nad rywalem. Jego zwycięstwo nie podlegało żadnej dyskusji i przeszedł do dalszej rywalizacji pozostawiając po sobie świetne wrażenie.

W środowym pojedynku w ćwierćfinale czekał na niego Tsvetozar Kuchukov. Bułgar były zawodowy Mistrz Europy mający zdecydowanie większe doświadczenie od naszego reprezentanta.

Pojedynek niesamowicie zacięty i wyrównany. W pierwszych dwóch rundach nie było widać różnicy doświadczenia i wynik walki był sprawą otwartą. Trzecie starcie miało swoją dramaturgię. W połowie starcia mocnymi ciosami Tomek zepchnął rywala do głębokiej defensywy doprowadzając do liczenia przez sędziego i wychodząc na prowadzenie punktowe. Niestety chwilę później chcąc skończyć przeciwnika otwiera się i sam ląduje na deskach. Końcówka w ofensywie lecz sędziowie 2:1 orzekają o zwycięstwie Bułgara.
Tsvetozar Kuchukov w kolejnym pojedynku zwycięża i dociera do finału.

Tomasz Przybylski kończy rywalizację Mistrzostw Europy na 5 miejscu.

W czwartek do rywalizacji ruszyła waga superciężka (+91kg), a w stawce bardzo utytułowanych zawodników nasz Szymon Dwornikowski.

Pierwszy na drodze stał reprezentant Turcji Polat Mert Can. Tureccy zawodnicy znani są z nieustępliwego stylu walki. Szymon w pierwszym starciu bardzo szybko ostudził zapędy rywala trafiając potężnym prawym sierpowym i sędzia pierwszy raz liczył Turka. W następnych starciach pełna dominacja, rywal zniechęcony mocnymi ciosami był w odwrocie. Pod koniec 3 starcia kolejny raz Szymon mocno trafia i rywal ponownie liczony. W efekcie sędziowie orzekają zdecydowane zwycięstwo 25 letniego reprezentanta Polski.

W kolejnej piątkowej walce przed naszym zawodnikiem było ogromne wyzwanie. Naprzeciw Szymona stanął Ivan Tkachenko ukraiński Mistrz Świata, obrońca tytułu Mistrza Europy doświadczony 2 metrowy rywal z doskonałą techniką.

Pierwsze starcie zaskakująco wyrównane Ukrainiec prowadził na punkty tylko 2;1. W drugiej rundzie moment nieuwagi Szymona spowodował otrzymanie mocnego ciosu. Chwilę później doświadczony Mistrz zadał kolejne ciosy i sędzia przerwał pojedynek. Na pewno przedwcześnie bowiem Szymon był zdolny do dalszej walki z pewnością. Mimo tego to ogromny zaszczyt móc krzyżować rękawice z takim przeciwnikiem. Ivan zwyciężył całe Mistrzostwa i obronił tytuł Mistrza Europy. Szymon – mieszkaniec Raszkowa uplasował się na III miejscu podium, a ten brązowy medal w kategorii superciężkiej to z pewnością jego ogromny i największy sukces w dotychczasowej karierze .

Medal w ringowej formule full-contact największej światowej federacji WAKO to ogromny zaszczyt i sukces sportowy.

Reprezentacja Polski full-contact pod kierownictwem trenerów Kadry Radosława Laskowskiego oraz Wojciecha Kiersteina, a także przy pomocy na tym turnieju Radosława Radomskiego uplasowała się drużynowo na 3 miejscu.

Podium Full-contact kat +91kg :

1. Ivan Tkachenko (Ukraina)
2. Andrei Batiaev (Rosja)
3. SZYMON DWORNIKOWSKI (Polska)
3. Elmin Zivcic (Norwegia)

Podium full-contact kat. -75kg:

1. Nikita Selianskii (Rosja)
2. Tsvetozar Kuchukov (Bułgaria)
3. Raymond Straume Gassand (Norwegia)
4. Marco Obsivac (Chorwacja)
5. TOMASZ PRZYBYLSKI (POLSKA)

 

Przygotowania do tej imprezy trwały długo i dzięki pomocy sponsorów oraz wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowania, Szymon i Tomek mogli zaprezentować wysoką formę na tak prestiżowym turnieju.