Dawid Barczak  reprezentujący Center-Team Odolanów zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w kickboxingu we Włoskim Lido Di Jesolo, które odbywały się w dniach 15-23.09.2018r.

Dawid startował w kategorii Junior starszy formuła low-kick, waga -71kg. W ćwierćfinale spotkał się z zawodnikiem z Azerbejdżanu Huseynovem Niyamaddinem, którego pokonał jednogłośną decyzją sędziów.

W półfinale trafił na doświadczonego i utytułowanego Dobroslava Raderva z Bułgari. Walka toczyła się pod dyktando Dobroslava, umiejętnie wykorzystywał błędy Dawida, który tą walkę źle toczył pod względem taktycznym. Niestety w efekcie finalnym Dawid pojedynek przegrał.

Wynik jakim jest brązowy medal to ogromny sukces dla nas. Choć apetyty jeszcze w czerwcu były na złoto, ponieważ Dawid na arenie krajowej nie przegrał w tym roku żadnego pojedynku dominując kategorię -71kg w każdej formule. Jednak podczas przygotowań do Mistrzostw Świata przytrafiła się groźna kontuzja, która bardzo wpłynęła na dalszą cześć przygotowań.

Dzięki Centrum Rehabilitacji NEW-REH Fizjoterapia i sport pan Marcel Stasierski, Dawid na te mistrzostwa mógł w ogóle nie pojechać.