Sportowe Podsumowanie Tygodnia.

Sportowe podsumowanie tygodnia zaczynamy od czwartego zwycięstwa w tym sezonie naszych koszykarek z TS Ostrovia. Przed własną publicznością po ciekawym meczu pokonały KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 72:69.

Więcej o tym spotkaniu oraz galeria zdjęć – TUTAJ

Koszykarze BM Slam Stal przegrali wyjazdowe spotkanie z Rosą Radom, gdzie mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie to nasi zawodnicy przeważali na parkiecie, aby w drugiej połowie sytuacja się odwróciła. Więcej o spotkaniu w poniższym artykule:

BM Slam Stal przegrała w Radomiu.

W tym tygodniu koszykarze KS Stal rozegrali dwa mecze. W pierwszym swoim meczu w roku 2018 ostrowska drużyna pokonała Röben Gimbasket Wrocław 78:68. Relacja z tego meczu dostępna w tym artykule.

Niestety koszykarze KS Stal przegrali niedzielne wyjazdowe spotkanie z Exact Systems Śląsk II Wrocław, grając osłabionym składem spowodowanym odejściem kolejnych zawodników do innych klubów. Nasz zespół był jednak bliski sprawienia niespodzianki, gdzie jeszcze 5 minut przed końcem na tablicy wyników był remis. Końcówka należała jednak dla gospodarzy.

KS Stal przegrała we Wrocławiu.

W piątkowych 2 ligowych derbach Ostrowa Wielkopolskiego TS II Ostrovia pokonała One Team 96:82 i objęła prowadzenie w grupie.

Derby Ostrowa dla Ostrovii. [FOTO]

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej obie drużyny wywalczyły zwycięstwa. One Team Ostrów pokonała na wyjeździe MOS Betard Ślęza Wrocław 61:55, natomiast TS Ostrovia II Ostrów pokonała przed własną publicznością Wichoś Jelenia Góra 72:65.

Nie udało się sprawić szczypiornistom KPR Ostrovia niespodzianki w meczu z liderem grupy B I ligi AZS AWF Biała Podlaska. Nasza drużyna przegrała 30:31.

KPR Ostrovia przegrała z liderem ligi.

Ostrovia 1909 spotkaniem w Domu Restauracyjnym Jubilatka w którym wzięli udział m.in. piłkarze, trenerzy, działacze oraz sponsorzy ostrowskiego klubu podsumowała rok 2017. Podczas spotkania Zarząd Towarzystwa Piłkarskiego Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski podziękował wszystkim zaangażowanym w rozwój ostrowskiego klubu oraz wręczone zostały specjalne podziękowania.

Ostrovia 1909 podsumowała rok 2017. [FOTO]

Siatkarze SALOS SL Ostrów Wlkp wygrali wyjazdowe spotkanie z TODO UKS MOS CZARNI OSTROWITE 3:1 i w chwili obecnej zajmują 4 miejsce w tabeli gruby B III ligi.

W powiatowych derbach w ramach rozgrywek II ligi mężczyzn tenisa stołowego RLKTS Ochman Raszków pokonał zespół LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski 7:3. Po 10 kolejkach w tabeli prowadzi drużyna z Raszkowa, a na drugim miejscu jest nasz ostrowski zespół.

W ramach 26. finału WOŚP odbyło się w Ostrowie wiele imprez towarzyszących, między innymi turnieje sportowe: piłki nożnej halowej i badmintona, bieg na 6 km. na Piaskach.

W Ostrowie Wielkopolskim zostały również podzielone pieniądze na sport zarówna profesjonalny, jak i na szkolenie młodzieży. Więcej na ten temat przeczytacie państwo w tych artykułach:
Wyniki otwartego konkursu ofert na wspieranie realizacji zadań publicznych z zakresu rozwoju sportu przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski w roku 2018 – I Tura

Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej, sportu i turystyki w 2018 roku.