Ścieżka Rowerowa Piaski

Ścieżka Rowerowa PiaskiW miniony piątek do użytku oddana została zmodernizowana ścieżka rowerowa biegnąca od ulicy Poznańskiej do Strumykowej. To ponad 700-metrowy odcinek, który rozbudowany został o część dla pieszych. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie poruszających się tam mieszkańców.

Na ogłoszony przez Miejski Zarząd Dróg przetarg wpłynęła jedna oferta. Tym samym wykonawcą inwestycji została firma EUROBUD Eugeniusz Jakubiak z Odolanowa. Wysokość oferty zgłoszonej przez firmę do przetargu to 247 869,65 zł. Okres gwarancji na prace budowalne określone przez wykonawcę to 60 miesięcy.

– Rozbudowa ścieżki rowerowej na odcinku od ulicy Poznańskiej do Strumykowej polegała na dobudowaniu chodnika dla pieszych o szerokości 2 metrów do istniejącej bitumicznej ścieżki rowerowej. Chodnik powstał z kostki betonowej o grubości 8 cm – informuje Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Inwestycja poprawi bezpieczeństwo osób, które tą trasą będą chciały dotrzeć do ostrowskich Piasków.

– Często zdarzało się, że i piesi i rowerzyści poruszali się tą samą ścieżką, przez co mogło dochodzić do niebezpiecznych sytuacji. Po wybudowaniu osobnego chodnika dla pieszych, bezpieczeństwo użytkowników znacznie się poprawi – dodaje dyrektor MZD.

Ścieżka rowerowa pomiędzy Poznańską a Strumykową to dogodny dojazd na ostrowskie Piaski. Jest często używana przez ostrowskich cyklistów – prowadzi przez tereny zielone, przebiega wzdłuż Ołoboku i na obrzeżach lasu.

 

inf: Biuro Prasowe UM