Koszykarze BM Slam Stal Ostrów przegrali dzisiejsze wyjazdowe spotkanie z MKS Dąbrowa Górnicza – 82-94. Doskonała druga kwarta w wykonaniu gospodarzy przesądziła o losie spotkania.

Spotkanie rozpoczęło się od celnego rzutu Przemysława Żołnierewicza. Następnie do końca kwarty toczyła się wyrównana walka obu zespołów i na minutę przed końcem rywale prowadzili 4 punktami. Dzięki trafieniom Michał Chyliński w ostatniej minucie kwarty wyrównujemy i obejmujemy jedno punktowe prowadzenie.

Początek drugiej kwarty to seria punktów zdobyta przez MKS, dzięki czemu gospodarze objęli 8 punktowe prowadzenie. Przez kolejne sześć minut na parkiecie toczy się wyrównana walka, jednak wtedy na dwie minuty przed jej końcem ostrowski zespół stanął Rywale trafiają raz za razem i po 20 minutach gry prowadzili już 19 punktami.

Po zmianie stron toczy się wyrównana walka, a koszykarzom BM Slam Stal nie udaje się odrobić strat z drugiej kwarty. Ostatecznie przegrywamy i jest to pierwsza przegrana ostrowskiej drużyny w tym sezonie ligowym.

MKS Dąbrowa Górnicza – BM Slam Stal Ostrów 94:82 (25:26, 34:14, 19:19, 16:23)

MKS Dąbrowa Górnicza: Ben Richardson 16, Cleveland Melvin 16, Bartłomiej Wołoszyn 15, Trey Davis 13, Michał Gabiński 12, Szymon Łukasiak 9, Jakub Kobel 6, Mathieu Wojciechowski 4, Mateusz Zębski 3.

BM Slam Stal Ostrów: Shawn King 20, Mike Scott 14, Michał Chyliński 10, Daniel Szymkiewicz 9, Przemysław Żołnierewicz 8, Michał Nowakowski 7, Blake Hamilton 5, Witalij Kowalenko 5, Łukasz Majewski 2, Ivan Maras 2.