Koszykarze BM Slam Stal zrobili dzisiaj pierwszy krok w kierunku awansu do finału EBL. Pokonali dzisiaj przed własną publiczności Polski Cukier Toruń – 82:76. Kolejny mecz już w sobotę.

Dzisiejszy pojedynek był bardzo wyrównany, a prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Zarówno pierwsza, jak i druga kwarta zakończyła się wynikiem remisowym. Po pierwszej połowie mieliśmy wynik 41:41.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Żadna z drużyn nie mogła objąć zdecydowanego prowadzenia. Na początku ostatniej kwarty koszykarze BM Slam Stal obejmują 8 punktowe prowadzenie. Rywale nie starają się odrobić straty i na 3 minuty przed końcem przegrywali tylko 2 punktami, co zapowiadało zaciętą końcówkę spotkania.

Jednak wtedy goście nie trafiają, a trafienia A. Łapety i M. Kostrzewskiego dają nam upragnione zwycięstwo.

Dla naszego zespołu 19 punktów zdobył Nikola Marković. Aaron Johnson dołożył do tego 12 punktów oraz 8 asyst.

Kolejne emocje czekają nas w sobotę 12 maja, gdy odbędzie się drugi mecz półfinałowy. Mecz rozpocznie się o 20.15.

« 1 z 2 »

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Polski Cukier Toruń 82:76 (17:17, 24:24, 24:21, 17:14)

BM Slam Stal: Nikola Marković 19, Mateusz Kostrzewski 13, Aaron Johnson 12, Stephen Holt 9, Marc Carter 9, Michał Chyliński 8, Szymon Łukasiak 4, Adam Łapeta 3, Grzegorz Surmacz 3, Jure Skifić 2, Łukasz Majewski 0, Tomasz Ochońko 0.

Polski Cukier: Cheikh Mbodj 27, Glenn Cosey 15, Łukasz Wiśniewski 9, Krzysztof Sulima 8, D.J. Newbill 6, Aaron Cel 4, Karol Gruszecki 3, Bartosz Diduszko 2, Aleksander Perka 2, Tomasz Śnieg 0.

Stan rywalizacji: 1:0 dla BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski.