TS Ostrovia Ostrów

Koszykarki TS Ostrovia przegrały sobotni wyjazdowy pojedynek z Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin w ramach pierwszej kolejki Energa Basket Ligi Kobiet.

Początek spotkania należał do pszczółek, jednak przy stanie 6:0 pierwsze punkty dla ostrowskiej drużyny zdobyła Jenna Lynn Burdette. Ostrowianki zaczęły odrabiać straty i po pierwszej kwarcie prowadziły 15:14.

W drugiej kwarcie po początkowej wymianie trafień w końcówce lepsze były gospodynie, które po 20 minutach uzyskały 7 punktowe prowadzenie. Po zmianie stron rywalki utrzymywały przewagę i ostatecznie wygrały to spotkanie 76:67.

Najwięcej punktów dla ostrowskiej drużyny zdobyły Jowita Ossowska i Jenna Lynn Burdette. Obie zdobyły po 19 punktów.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin – TS Ostrovia Ostrów 76:67 (14:15, 25:17, 20:16, 17:19)

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin: J. Adamowicz 12, D. Butulija 6, K. Rymarenko 13, K. James 16, I. Vrancic 5, K. Grygiel 4, D. Mistygacz 8, D. Poleszak 3, M. Szajtauer 7, U. Datsko 2

TS Ostrovia Ostrów: J. Ossowska 19, K. Jaworska 2, K. Joks 3, K. Podkańska 6, J. Burdette 19, K. Motyl 2,  A. Wajler 10, E. Jackowska 6, S. Nowicka, K. Kaczmarek