Ostrovia 1909 przegrała środowy wyjazdowe spotkanie z Polonią Kępno. Katem biało-czerwonych okazał Filip Latusek.

Zawodnik Polonii w 4 i 25 minucie trafił do siatki po stałych fragmentach gry. W pierwszej sytuacji dobił piłkę odbitą przez Bartosza Jankowskiego po rzucie wolnym, a w drugim przypadku skutecznie wykonał rzut karny.

Szybko stracone gole nie załamały ostrowian, którzy w dalszej fazie spotkania posiadali przewagę na boisku. W 43 minucie kontaktową bramkę głową po podaniu Damiana Błaszczyka strzelił Tomasz Kempiński.

Kempes po zmianie stron miał kolejne 4 okazje, w dwóch przypadkach jego uderzenia bronił Damian Grondowy, golkiper Polonii. W 70 minucie to gospodarze, a dokładniej Filip Latusek trafili po raz trzeci. W ostrowskim zespole w ostatnim kwadransie gry w polu karnym skutecznego wykończenia zabrakło Jakubowi Jędrzejakowi czy Jordanowi Kaczmarkowi. Polonia pokonała Ostrovię 3:1.

 

Polonia Kępno – Ostrovia 1909 3:1 (2:1)

Bramki:
1:0 Filip Latusek (4′)
2:0 Filip Latusek (25′)
2:1 Tomasz Kempiński (43′)
3:1 Filip Latusek (70′)

Ostrovia 1909 zagrała w składzie:
Bartosz Jankowski – Szymon Kasprzak (72′ Kamil Krawczyk), Łukasz Wiącek (63′ Krystian Mokrzycki), Jakub Jędrzejak, Grzegorz Wachowiak (75′ Jordan Kaczmarek), Damian Błaszczyk, Michał Giecz (87′ Maciej Mikulski), Kacper Krawczyk, Daniel Kaczmarek, Mateusz Ziemiański, Tomasz Kempiński.

 

źródło: Ostrovia 1909