W niedziele 24 czerwca odbył się Drugi Turniej Memoriałowy Jana Szuławego. W tym roku rywalizowały drużyny z roczników 2006 i młodszych. Zarząd klubu zaprosił na piłkarskie święto małżonkę śp. Jana, Annę oraz dzieci i wnuki.

Do rywalizacji przystąpiły zespoły KUKS-u Zębców, Pogoni Nowe Skalmierzyce, LKS Czarnylas i gospodarzy z Czekanowa. Zespół do turnieju przygotował i przez cały sezon prowadził Przemysław Kurek, ale zastąpił go Wojciech Kwieciński. Grano systemem każdy z każdym, 2×10 min jeden pojedynek. Zespół, który pokonał najwięcej kilometrów by dotrzeć na stadion im Jana Szuławego okazał się najlepszy, czyli LKS Czarnylas. Tuż za nim uplasował się KUKS, ale w bezpośrednim pojedynku 1.0 wygrał LKS. Trzecie miejsce zajęli gospodarze, też pokonując w bezpośrednim pojedynku Pogoń 3.1.

Wyniki poszczególnych spotkań:
Piast – KUKS 0.2
Czarnylas – Pogoń 1.1
KUKS -Pogoń 0.0
Piast – Czarnylas 0.1
KUKS – Czarnylas 0.2
Pogoń- Piast 1.3

Tabela turnieju:
1. LKS Czarnylas
2. KUKS Zębców
3. LKS Piast Czekanów
4. Pogoń Nowe Skalmierzyce.

Najlepszym bramkarzem wybrano golkipera z Czarnegolasu, a strzelcem został Kacper Chrostek z Piasta.

– Turniej Memoriałowy Jana Szuławego można po raz kolejny uznać za udany. Mecze były ciekawe, trenerzy dali szansę gry wielu zawodnikom co nas bardzo cieszy. Cieszymy się, że obecna z nami była małżonka prezesa z dziećmi, bo zależy nam na także na ich docenieniu. Z pewnością będziemy kontynuowali to przedsięwzięcie. Było dzisiaj sporo dzieci, rodziców, a na twarzy uśmiechy. Jan Szuławy byłby zadowolony widząc taki obrazek- podsumował imprezę prezes Piasta, Andrzej Kwieciński.

Dziękujemy serdecznie za wsparcie w organizacji turnieju Piotrowi Kuroszczykowi, wójtowi gminy Ostrów Wielkopolski, firmie Radpol Radosława Strzelczyka, który ufundował puchary, firmie Gamex z Czekanowa za posiłki dla drużyn oraz Damianowi Grądzielewskiemu, radnemu powiatu ostrowskiego, za nagrody rzeczowe.

źródło: Wojciech Kwieciński