Niespodzianką zakończył się dzisiejszy wyjazdowy mecz BM Slam Stal Ostrów, gdzie ostrowska drużyna przegrała TBV Start Lublin – 83:88. Jest to druga porażka BM Slam Stal w tym sezonie.

Pierwszą kwartę wygrali dzisiaj gospodarze 6 punktami, a w drugiej systematycznie ją powiększali, prowadząc na 40 sekund przed jej końcem 19 punktami. Bezbłędnie wykonane rzuty wolne przez Ivan Maraś zmniejszają stratę ostrowskiego zespołu do 17 punktów.

Trzecie kwarta była idealna w wykonaniu koszykarzy BM Slam Stal, którzy odrabiają straty i na 4 minuty przed jej końcem doprowadzają dzięki trafieniu Przemysława Żołnierewicza do remisu, a następnie do 1 punktowego prowadzenia. Do końca kwarty toczy się wyrównany pojedynek i o wyniku rozstrzygnąć miała ostatnia kwarta.

Do połowy czwartej kwarty toczy się wyrównana walka, jednak wtedy dobrą serie zaliczają gracze z Lublina i obejmują 8 punktowe prowadzenie, którego naszym koszykarzom nie udaje się zniwelować. Ostatecznie przegrywamy i jest to druga porażka naszego zespołu w tym sezonie.

Niestety w dzisiejszym spotkaniu problemem zawodników BM Slam Stal była skuteczność. Przy 39 próbach zza łuku nasi zawodnicy trafili tylko 12 razy.

TBV Start Lublin – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 88:83 (23:17, 24:13, 18:31, 23:22)

TBV Start Lublin: Uros Mirković 20, James Washington 20, Mateusz Dziemba 11, Devonte Upson 10, Roman Szymański 9, Michael Gospodarek 7, Anton Gaddefors 6, Kacper Borowski 4, Wojciech Czerlonko 1, Bartłomiej Pelczar 0.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski: Przemysław Żołnierewicz 18, Ivan Maraś 16, Witalij Kowalenko 11, Nemanja Jaramaz 11, Michał Chyliński 10, Mike Scott 9, Shawn King 8, Michał Nowakowski 0, Daniel Szymkiewicz 0.