Śmierć Tomasza Jędrzejaka wstrząsnęła wiele osób, dlatego też jak poinformował zarząd TŻ Ostrovia „meczem tym kibice i żużlowcy, tak z Ostrowa, jak i z Rzeszowa, chcieliby złożyć hołd Mistrzowi i Koledze z toru”.

Niestety Stal Rzeszów odniosła się do oświadczenia ostrowskiego klubu wydając swoje oświadczenie.

Treść obu informacji prezentujemy poniżej.

 

Oświadczenie Zarządu TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski

 

Zarząd Towarzystwa Żużlowego Ostrovia z ogromnym smutkiem przyjął wiadomość o śmierci Tomasza Jędrzejaka, wychowanka ostrowskiego klubu, zawodnika rzeszowskiej Stali. W tej tragicznej chwili łączymy się w bólu z rodziną, na plan dalszy odsuwając bieżące sprawy. Z pełnym zrozumieniem i akceptacją przyjęliśmy propozycję Stali Rzeszów by przełożyć niedzielny mecz ligowy na późniejszy termin.

Meczem tym kibice i żużlowcy, tak z Ostrowa, jak i z Rzeszowa, chcieliby złożyć hołd Mistrzowi i Koledze z toru. Analiza możliwych terminów rozegrania meczu między MDM Komputery TŻ Ostrovią a Stalą Rzeszów doprowadziła jednak do wniosku, że chcąc umożliwić występ w tym spotkaniu wszystkim zainteresowanym żużlowcom, należy rozegrać go w pierwotnym terminie, tj. w niedzielę 19 sierpnia.

To będzie wyjątkowy mecz na wielu płaszczyznach. Wierzymy, że wszyscy razem: działacze, żużlowcy, kibice i dziennikarze potrafimy w niedzielny wieczór godnie uczcić pamięć Tomasza Jędrzejaka. Żużlowca, którego sportowe losy nierozerwalnie połączyły Rzeszów z Ostrowem Wielkopolskim.

Zarząd TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski

 

 

Oświadczenie klubu Stal Rzeszów umieszczone na klubowej stronie internetowej:

Jesteśmy bardzo zniesmaczeni zachowaniem władz TŻ Ostrovii, zastanawiamy sie dokąd sięga ich obłuda. Umówiliśmy się na uzgodnienie terminu meczu na dzisiaj, gdyż wczoraj nie chcieliśmy tego zrobić na gorąco, a dzisiaj dowiadujemy się, że jednak mecz nie został przesunięty.

Nie żyje człowiek, który był związany z obydwoma klubami i Rzeszowem i Ostrowem, a wy chcecie działać jakby nigdy nic? Podstawy moralności i uczciwości nakazują, aby poczekać chociażby do pogrzebu. Mieliśmy ogromny problem, aby przesunąć rozpoczęcie startu SDC we Francji, gdzie Tomek też miał startować, ale dopięliśmy tego, choć będzie to nas kosztowało karę.

Panie Prezesie jeżeli tak bardzo zależy wam na tym zwycięstwie za wszelką cenę to wam je oddamy, nie zmuszajcie kolegów Tomka, aby musieli współzawodniczyć, gdy on leży jeszcze niepochowany.

Speedway Stal Rzeszów S.A.

 W odpowiedzi na to klub TŻ Ostrovia na swoim profilu na Facebooku poinformował:

 

Ze zrozumieniem, ale i z pewnym zniesmaczeniem przyjmujemy oświadczenie władz Stali Rzeszów. Wstępne propozycje innego terminu rozegrania ligowego meczu zostały przez rzeszowian odrzucone.

Z drugiej strony otrzymaliśmy wiele deklaracji ze strony kibiców i żużlowców, że niedzielny mecz jest najlepszą okazją do oddania hołdu Tomaszowi Jędrzejakowi. Zarząd klubu podjął trudną, ale odpowiedzialną decyzję o pozostawieniu pierwotnego terminu rozegrania spotkania.

To dla nas duże wyzwanie by w ciągu kilku dni zmienić oprawę meczu na godną pamięci człowieka, który związany był z obydwoma klubami – i Rzeszowem i Ostrowem.

Elementarne zasady moralności i uczciwości nakazują nam jednak by podjąć to wyzwanie i wierzymy, że wszyscy razem potrafimy tego dnia stworzyć na Stadionie Miejskim niezapomnianą atmosferę.

W obliczu tragedii, która dotknęła oba kluby apelujemy by uczcić pamięć Tomka Jędrzejaka tak jak każdy potrafi najlepiej. Zapraszamy do udziału w Jego Ostatnim Pożegnaniu, które rozpocznie się w sobotę 18 sierpnia o godzinie 11:00 mszą świętą w Parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowie, a zakończy na cmentarzu przy ul. Limanowskiego.

W niedzielę pożegnamy Go tak, jak żużlowa rodzina potrafi najlepiej – na stadionie, przy pełnych trybunach, w duchu walki fair-play na torze.

Niech będzie to swoisty Memoriał poświęcony Jego Osobie!