Mistrzynie Polski za silne. TS Ostrovia przegrała we Wrocławiu.

Koszykarkom TS Ostrovia nie udało się sprawić niespodzianki i w niedzielnym wyjazdowym meczu przegrały ze 1KS Ślęzą Wrocław 63:82. Dzisiejsze zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo mistrzyniom Polski. Kilka razy uzyskiwały one dwucyfrowe prowadzenie, jednak nasze zawodniczki kilka razy je niwelowały.

Ostrowski zespół nie był faworytem tego spotkania i od początku to właśnie rywalki przeważały na parkiecie, a nasz zespół starał się niwelować przewagę gospodyń. Po pierwszej kwarcie wrocławianki prowadziły 10 punktami.

Na początku drugiej kwarty zwiększyły swoją przewagę do 14 punktów, jednak naszym koszykarkom udało się zniwelować prowadzenie wrocławianek na 3 minuty przed końcem kwarty tylko do 4 punktów. Wtedy Ślęza dzięki trafieniom E. Dikeoulakou i K. Treffers ponownie odskoczyła na 14 punktów. Trafienie w końcówce J.Jones zmniejszyło prowadzenie rywalek do 11 punktów.

Po zmianie stron w pierwszej minucie udaje nam się ponownie zniwelować przewagę rywalek do 8 punktów, jednak wtedy stajemy na ponad 5 minut. W tym czasie nasze koszykarki nie trafiają, popełniają kilka błędów. Na szczęście rywalki również nie grają za skutecznie i uzyskują ponownie tylko 14 punktowe prowadzenie. Na szczęście wtedy Ostrovia zaczyna trafiać i ponownie udaje nam się zniwelować przewagę rywalek.

Niestety ostatnia kwarta należała do wrocławianek, które systematycznie zwiększają przewagę. Na 4 minuty przed końcem spotkania prowadziły już 20 punktami. Ostatecznie nie udało nam się sprawić niespodzianki i przegrywamy 63:82.

Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyły B. Lewis 16 oraz M.Naczk która zdobyła 15.

Już w najbliższą środę nasze koszykarki podejmować będą PGE MKK Siedlce, która zajmuje obecnie 12 miejsce w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet.

1 KS Ślęza Wrocław – TS Ostrovia Ostrów 82:63 (26:16, 21:20, 13:15, 22:12)

1 KS Ślęza Wrocław: T. Perez 14, T. Ajduković 7, K. Szybała 2, K. Treffers 17, S. Zoll-Norman (C) 12, E. Dikeoulakou 12, A. Kaczmarczyk 10, S. Ursu-Kim 0, M. Kastanek 0, J. Boonstra 2, Z. Sklepowicz 4, K. Sosnowska 2

TS Ostrovia Ostrów: M. Jasnowska 5, J. Jones 8, B. Lewis 16, M. Mfoula 6, K. Motyl (C) 5, K. Joks 0, A. Kowalczyk 0, M. Naczk 15, S. Nowicka 5, H. Ruljowa 3