Reprezentantki Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim zdobyły tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski w czwórboju lekkoatletycznym szkół podstawowych i jest to najlepszy wynik w historii ostrowskiego czwórboju.

Zawody finałowe odbyły się w dniach 13 – 16 czerwca w Inowrocławiu i wystartowali w nich w zasadzie tylko zwycięzcy finałów wojewódzkich dziewcząt i chłopców, czyli po 16 zespołów w obu kategoriach.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Inga Kanicka, Dagmara Adamcio, Lena Dąbrówka, Oliwia Płonka , Lena Kanicka i Gabrysia Cicharzewska spisały się fenomenalnie zdobywając mistrzostwo kraju z fantastycznym wynikiem – 1647 punktów.

Ponadto nasze zawodniczki zdobyły medale indywidualne:

Inga Kanicka – złoty medal w skoku w dal, srebrny medal w biegu na 60 m., brązowy medal w biegu na 600 m. W punktacji całego czwórboju spośród wszystkich startujących zawodniczek uplasowała się na II pozycji.

Lena Dąbrówka – złoty medal w biegu na 600 m.

Dagmara Adamcio – brązowy medal w skoku w dal.

Mistrzynie Polski reprezentujące Szkołę Podstawową Sióstr Salezjanek na co dzień trenują w Klubie Sportowym STAL LA Ostrów Wielkopolski pod opieką Michała Walczaka.

FOT:https://www.facebook.com/wsalezjankach/