Mistrzostwa Polski Juniorów

Mistrzostwa Polski JuniorówW finale Mistrzostw Polski Juniorów 2018 MSPR Siódemka-Miedź Legnica pokonało MTS Kwidzyn 25:24 (11:14). Trzecie miejsce zajął MKS Truso Elbląg, zwyciężając KPR Ostrovię Ostrów Wlkp. 36:32 (18:18). Najlepszym zawodnikiem turnieju (MVP) został Mateusz Drozdalski (Siódemka-Miedź).

Finałowe spotkanie długo układało się po myśli szczypiornistów MTS Kwidzyn, którzy w 34 minucie prowadzili 17:11. Rywale podjęli jeszcze rękawice. W 53 minucie to Miedź odrobiła straty i wygrywała 23:22, a następnie 25:22. MTS zdołał rzucić dwie bramki i mógł w ostatnich sekundach doprowadzić do dogrywki. Najpierw jednak bramkarz drużyny z Legnicy obronił we wspaniałym stylu, a dobitka wylądowała na słupku.

MSPR Siódemka Miedź Legnica – MTS Kwidzyn 25:24 (11:14)

Miedź: Dawid Dekarz, Michał Przybylak 1, Patryk Gregułowski 7, Sebastian Dzido, Kacper Bogudziński 2, Szymon Światłowski 4, Jakub Klocek 2, Mateusz Drozdalski 6, Paweł Kasprzak,, Kacper Cegłowski.
MTS: Daniel Makowski 1, Adrian Dymij, Piotr Skiba, Mateusz Kosmala 6, Patryk Grzenkowicz 1, Michał Klapka, Patryk Dembowski, Wojciech Kowszuk 1, Bartosz Kotuła, Alan Guziewicz, Gustaw Jankowski 1, Nikodem Kutyła 1, Łukasz Orlich 4, Filip Wadowski 5.

W spotkaniu o trzecie miejsce Mistrzostw Polski Juniorów zespół Truso Elbląg pokonał drużynę KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 36:32. Początek meczu ułożył się po myśli gospodarzy Final Four. Po 14 minutach biało-czerwoni prowadzili 8:4. Świetnie spisywali się Michał Biegański i Mateusz Kryszczak. Drużyna z Elbląga podobnie jak w piątek nie zamierzała odpuszczać. W 22 minucie był remis 11:11. Zacięta walka toczyła się do końca pierwszej części – 18:18.

Drugą połową lepiej zaczęli gracze Truso. Ostrowski zespół tracił już do rywala 6 bramek. W 55 minucie przegrywaliśmy tylko 3 bramkami, jednak nie udało się zniwelować tej straty. Ostatecznie brązowy medal wywalczył klub z Elbląga. Szczypiorniści KPR Ostrovia ukończyli rywalizację na czwartej pozycji.

KPR Ostrovia – Truso Elbląg 32:36 (18:18)

Ostrovia: Mateusz Foterek, Marcin Zduńczyk – Karol Smółka 2, Jakub Balik 3, Erwin Stachowski 1, Michał Biegański 4, Patryk Marciniak 6, Mikołaj Przybylski 3, Jakub Przybylski 6, Mateusz Kryszczak 7, Kacper Taczka.

Truso: Paweł Czapla 8, Bartłomiej Ławrynowicz 6, Piotr Budzich, Wiktor Urbański 1, Rafał Stępień 5, Kamil Karczewski 4, Filip Ostałowski 3, Dominik Jaworski, Michał Cierzan, Damian Pawelec 9, Jakub Dąbrowski.

inf:KPR Ostrovia