KS Stal wygrywa z Röben Gimbasket Wrocław. [FOTO]

KS Stal w pierwszym swoim meczu w roku 2018 pokonała Röben Gimbasket Wrocław 78:68 i mamy nadzieje, że pomimo trudności będziemy mogli oglądać klub dalej na drugoligowych parkietach.

Początek roku nie jest łatwy dla ostrowskiej drużyny, gdyż z uwagi na problemy finansowe, zawodnicy dostali z końcem ubiegłego roku wolną drogą do zmiany barw klubowych. Pisaliśmy o tym w tym artykule.

Wojciech Żurawski zmienił klub. Co dalej z KS Stal?

Mecz w pierwszej połowie był wyrównany i po 20 minutach wygrywaliśmy tylko 2 punktami. Po zmianie stron lepiej zaczęli goście, którzy wypracowali sobie 6 punktowe prowadzenie w drugiej minucie trzeciej kwarty. Jednak w końcówce kwarty lepiej zagrali nasi zawodnicy, który odrobili stratę i zniwelowali przewagę gości tylko do 1 punktu.

O losie spotkania zdecydowała ostatnia kwarta, którą nasi zawodnicy zagrali lepiej od wrocławian. W jej połowie wypracowaliśmy 6 punktowe prowadzenie, które systematycznie zwiększaliśmy. Na 46 sekund przed końcem prowadziliśmy 13 punktami, a odpowiedź gości pozwoliła im tylko zniwelować naszą przewagę do 10 punktów.

Drużyna KS Stal wygrała swój pierwszy mecz w nowym roku, co z uwagi na problemy finansowe jest bardzo ważne pod katem dokończenia sezonu przez naszych koszykarzy. Teraz pozostaje nam czekać, jakie kroki podejmą włodarze klubu odnośnie dalszego losu ostrowskiej drużyny i jaka faktycznie jest sytuacja finansowa naszej stalówki.

 

Galeria zdjęć z meczu KS Stal Ostrów – Röben Gimbasket Wrocław

KS Stal Ostrów – Röben Gimbasket Wrocław 78:68 (23:21, 13:13, 16:19, 26:15)

 

KS Stal: Ł. Olejnik 25, P. Galewski 23, K. Spała 16, Ł. Wojciechowski 4, P. Marek 3, T. Radzik 3, S. Rosik 2, K. Glapa 2, M. Spała,
Röben Gimbasket: M. Kamberski 14, M. Kościuk 24, M. Pietrzak 12, M. Szeszycki 7, L. Małachow 8, R. Chwastyk 3, P. Gałczyński, J. Kamberski, M. Mańkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.