KS STAL Ostrów Wlkp. - sekcja la.

Na portalu zrzutka.pl trwa właśnie akcja na rzecz KS STAL Ostrów Wlkp. – sekcja lekkoatletyki, gdzie każdy może wspomóc działanie klubu przez dobrowolne datki na rzecz ostrowskich lekkoatletów. W pierwszej kolejności zebrane środki zostaną przeznaczone na ogólną działalność Klubu Sportowego KS STAL LA, gdyż sekcja lekkoatletyki w grudniu odłączyła się od macierzystego klubu KS STAL i w chwili obecnej działa jako niezależny klub. Ostrowskich zawodników pierwsze starty czekają już 20 stycznia.

LINK do akcji https://zrzutka.pl/vwx65k

Pełna treść informacji udostępnionej przez KS STAL Ostrów Wlkp. – sekcja la.

Rok 2017 był świetny dla ostrowskiej lekkoatletyki! W imprezach najwyższej rangi w Polsce czyli Mistrzostwach Polski zdobyliśmy aż 5 medali! (najwięcej od 2004 roku). Największe sukcesy święciła podopieczna Marka Walczaka – Ewa Rosiak, która wywalczyła aż dwa medale Mistrzostw Polski seniorów (zarówno na stadionie jak i w hali). W obu przypadkach były to medale srebrne wywalczone w jej koronnej konkurencji skoku w dal. Również w skoku w dal i również dwukrotnie: raz na hali (brązowy medal) i raz na stadionie (srebrny medal) swoje pierwsze medale w Mistrzostwach Polski wywalczyła Natalia Benedykcińska (trener Marek Walczak).

Medalowy dorobek ostrowskich lekkoatletów w 2017 r. zwieńczyła sztafeta 4x100m (trener Michał Walczak), która uplasowała się na drugiej pozycji w Mistrzostwach Polski juniorów młodszych. Bardzo blisko podium była również Marta Żyłka (trener Marek Walczak)w Mistrzostwach Polski młodzików w skoku wzwyż, która zajęła 4 miejsce przegrywając medal gorszymi próbami (srebrna i brązowa medalistka zakończyły konkurs na tej samej wysokości co Marta). W sumie do Mistrzostw Polski wprowadziliśmy 2 sztafety oraz indywidualnie 10 zawodników.

W Mistrzostwach makroregionu zdobyliśmy dwa medale (srebrny i brązowy). W Mistrzostwach Wielkopolski zarówno na hali jak i na stadionie zdobyliśmy aż 23 medale (5 złotych, 9 srebrnych i 9 brązowych). W finale wojewódzkim Czwartków lekkoatletycznych 12 medali (w tym aż 9 złotych i 3 srebrne). W sumie w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym uzyskaliśmy 55 punktów (11 więcej niż w roku 2016). Mamy nadzieje że nowy rok 2018 będzie równie dobry a może nawet lepszy od poprzedniego jeśli chodzi o kwestie czysto sportowe.

Bądźcie z nami i wspierajcie nas, bo nowy rok będzie dla nas ogromnym wyzwaniem pod względem organizacyjnym i administracyjnym, gdyż staliśmy się autonomicznym klubem, którego działalność skupiać się będzie wyłącznie wokół lekkoatletyki oraz propagowania sportu u najmłodszych.

KS STAL Ostrów Wlkp. – sekcja la

 

fot: KS STAL Ostrów Wlkp. – sekcja la

 

LINK do akcji https://zrzutka.pl/vwx65k