KS STAL KOSZ wygrywa w Opolu.

Koszykarze KS Stal Kosz sprawili miłą niespodziankę i wygrali niedzielne wyjazdowe spotkanie z Weegree AZS Politechnika Opolska 83:62.

Faworytem niedzielnego spotkania byli gospodarze, jednak to nasi zawodnicy w pierwszych minutach objęli prowadzenie i utrzymali je do końca spotkania. Już w pierwszej kwarcie uzyskali oni 10 punktowe prowadzenie. W drugiej utrzymali oni dominacje na parkiecie, powiększając przewagę nad AZS i po pierwszej połowie mieliśmy wynik 27:44 dla ostrowskiej drużyny.

Po zmianie stron rywale zaczęli odrabiać straty, zbliżając się na 9 punktów do Stali, jednak do końca kwarty nasi zawodnicy utrzymali bezpieczne prowadzenie. W ostatniej odsłonie utrzymujemy bezpieczne prowadzenie, systematycznie zwiększając przewagę nad rywalami.

Najlepiej w naszej drużynie zaprezentował się Łukasz Wojciechowski, który zdobył 25 punktów.

AZS Politechnika Opolska – KS Stal Kosz Ostrów 62:83 (10:20, 17:24, 19:14, 16:25)
AZS: J. Bartkowiak, K. Chmielarz 9, A. Cichoń 9, W. Leszczyński 11, G. Zadęcki 13, R. Basiński 7, K. Kołcz 1, D. Orębski, P. Suda 3, P. Wilk 9
Stal: Ł. Wojciechowski 25, T. Zyber 14, P. Marek 12, M. Spała 10, Ł. Olejnik 7, T. Radzik 7, S. Rosik 4, P. Ziółkowski 2, K. Glapa 2,