Kilkuset uczestników na Ostrowskim Festiwalu Sztafet, Biegów i Skoków. [FOTO]

LEKKOATLETYKA. W środę, 12 września na stadionie przy ul. Kusocińskiego odbył się Ostrowski Festiwal Sztafet, Biegów i Skoków, w który wzięło udział kilkuset uczniów szkół podstawowych.

W imprezie wzięło udział kilkuset uczniów, odnotowano prawie 600 osobostartów z ostrowskich szkół: SP 1, SP 11, SP 13, SP 2, SP 6, SP 4, SP 7, SP Sióstr Salezjanek, SP 7, SP 14, SP 5, SP 9 oraz z powiatu ostrowskiego – SP Dębnica, SP Janków Przygodzki oraz Niepublicznej SP z Wysocka Wielkiego.

W klasyfikacji drużynowej szkół OPEN – I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wlkp. – 338 p. Na drugim miejscu uplasowali się lekkoatleci ze Szkoły Podstawowej nr 11 – 283 p., a na trzecim miejscu zakończyli rywalizację uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 – 234 p.
Najwięcej uczniów reprezentowało Szkołę Podstawową nr 4.

Galeria zdjęć z rozpoczęcia festiwalu.

 

 

W grupie najmłodszych dziewcząt zwyciężyły w swoich konkurencjach: 60 m. – Wiktoria Tworoch SP 11 – 10,84 s., 300 m. – Kalina Sołtysiak SP Dębnica – 1.04,02 s., skok w dal – Blanca Matysiak – SP 11 Ostrów – 3,20 m.

W grupie najmłodszych chłopców ikodem Borecki – SP Janków Przygodzki zwyciężył w biegu na 60 m. z wynikiem 8,45 s. oraz w biegu na 300 m. – 50,06 s. W skoku w dal tryumfował Mateusz Frąszczak SP Sióstr Salezjanek – 3,46 m.

Wśród dziewcząt klas IV-VI Oliwia Płonka – SP Sióstr Salezjanek zwyciężyła w biegu na 60 m. – 8,95 s. oraz w skoku w dal – 4,50 m. W biegu na 600 m. zwycięstwo odniosła Joanna Dominik – SP 7 1.58,75 s. W biegu sztafetowym wygrały uczennice SP Sióstr Salezjanek – 1.05,13

Wśród chłopców tego rocznika w biegu na 60 m. zwyciężył Dawid Frankowski SP 11 Ostrów – 8,50 s. W biegu na 600 m. tryumfował Aleksander Torz – SP 1 – 1.53,49 s. W skoku w dal zwycięstwo odniósł Kacper Czeszyk – SP 6 – 4,28, a w sztafecie 4×100 m. zwyciężyli uczniowie z SP 11 – 1.02,31 s.

W najstarszej grupie klas VII, VIII i ew, oddziałów gimnazjalnych w biegu na 60 m. zwyciężyła Zuzanna Urban – 8,45 s. W biegu na 600 m. najlepsza była Nadia Błaszczyk SP 2 Ostrów – 1.56,64 s. W skoku w dal zwyciężyła Natalia Pozdrowicz – SP 1 – 4,70 m., a sztafetę wygrały dziewczęta z SP 2 Ostrów – 56,35 s.

W kategorii chłopców najstarszego rocznika w biegu na 60 m. zwyciężył Piotr Walczak – SP 2 – 7,93 s.. W biegu na 1000 m. tryumfował Jakub Sobczak SP 14 – 3.24,39 s. W skoku w dal zwycięstwo odniósł Adrian Wróblewski SP Janków Przygodzki – 4,83 m, a w sztafecie 4×100 m. wygrali uczniowie z SP Janków Przygodzki – 55,34 s.

 

źródło: muksostrow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.