Pierwsze miejsce dla juniorów KPR Ostrovia w turnieju 1/8 Mistrzostw Polski w Kwidzynie. W ostatnim spotkaniu podopieczni trenera Eugeniusza Lijewskiego pokonali gospodarzy imprezy, MTS Kwidzyn 33:32.

Początek meczu to świetna gra Ostrovii w obronie jak i w ataku. Ostrowianie wypracowali sobie 3 bramki przewagi (6:3). Dobrze w bramce spisywał się Mateusz Foterek. Zespół z Kwidzyna poprawił swoją grę i szybko wyrównał po szybkich kontrach. Do przerwy wynik meczu był remisowy 14:14.

W drugiej połowie meczu rozkręcali się gospodarze, juniorzy Ostrovii pozwolili sobie rzucać łatwe bramki i różnica między zespołami na 15 minut przed końcem meczu wynosiła 7 bramek na korzyść MTS-u.

Ostrowska drużyna znana jest z tego, że gra do ostatniego gwizdka i opłacało się to. Szaleńcza pogoń Ostrovii rozpaliła hale w Kwidzynie do czerwoności. Przy wyniku 32:32 piłkę miał MTS. Wyszarpał ją Patryk Marciniak i o czas na 20 sekund przed końcem meczu poprosił trener KPR-u Eugeniusz Lijewski. Ostrovia miała okazję dobić rywala i udało się to. Na 3 sekundy przed końcem Mikołaj Przybylski rzucił bramkę na wagę zwycięstwa 33:32!

Ostrowski zespół za dwa tygodnie czeka udział w turnieju 1/2 Mistrzostw Polski Juniorów.

KPR Ostrovia –  MTS Kwidzyn 33:32
Ostrovia:  Foterek, Zduńczyk – Marciniak 11, M.Przybylski 11, Kryszczak 3, J.Przybylski 2, Smółka 2, Balik 1, Stachowski 1, Biegański 1, Mazurek 1, Pawłowski, Taczka, Pejaś.