Koszykarze BM Slam Stal wygrali dzisiejszy wyjazdowy mecz z Miasto Szkła Krosno – 96:60. W dzisiejszym spotkaniu nie można było mieć wątpliwości, który zespół jest lepszy.

Już od początku spotkania nasi koszykarze zdominowali rywali, obejmując szybko prowadzenie i zwiększając swoją przewagę. Po pierwszej kwarcie wygrywaliśmy już 18 punktami. W drugiej kwarcie powiększamy przewagę i na 2 minuty przed jej końcem prowadziliśmy 29 punktami. Wtedy na 2 minuty stanął nasz zespół, a gospodarze odrobili cześć strat. Po 20 minutach mieliśmy wynik 28:48.

Po zmianie stron Krosno odrabia jeszcze 4 punkty, ale wtedy dzięki trafieniom A. Johnsona i J. Škifića ponownie uzyskujemy 23 punktową przewagę. Po 30 minutach prowadzimy już 28 punktami.

Ostatnia kwarta nie zmieniła obrazu gry. Utrzymujemy nadal bezpieczną przewagę i ostatecznie demolujemy Miasto Szkła Krosno. Jest to 15 zwycięstwo naszej drużyny i dobry prognostyk przed dalszą częścią sezon.

Jure Skifić zdobył dla naszej drużyny 19 punktów, a 17 dołożył Michał Chyliński.

Miasto Szkła Krosno – BM Slam Stal Ostrów 60:96 (11:19, 17:19, 15:23, 17:25)

Miasto Szkła: JayVaughn Pinkston 12, Anton Gaddefors 10, Davis Lejasmeiers 9, Peter Alexis 9, Jakov Mustapić 6, Marcin Sroka 6, Dariusz Oczkowicz 6, Damian Pogoda 2, Grzegorz Grochowski 0, Krzysztof Jakóbczyk 0.

BM Slam Stal: Jure Skifić 19, Michał Chyliński 17, Nikola Marković 9, Grzegorz Surmacz 8, Adam Łapeta 7, Aaron Johnson 7, Mateusz Kostrzewski 7, Łukasz Majewski 6, Marc Carter 6, Michał Kierlewicz 4, Tomasz Ochońko 4, Szymon Łukasiak 0.