Koszykarze BM Slam Stal Ostrów w dzisiejszym spotkaniu przed własną publicznością pokonali Stelmet Enea BC Zielona Góra – 81:72. Najwięcej punktów w ostrowskim zespole zdobył Mike Scott.

Ostrowski zespół rozpoczął dzisiejsze spotkania od 8 punktowej serii. Stelmet jednak szybko odrabia straty i obejmuje prowadzenie, które utrzymuje do końca pierwszej kwarty.

W drugiej ponownie zaczynamy od trafienia Żołnierewicza i przez kilka minut toczy się na parkiecie wyrównana walka. Ostrowski zespół doprowadza czterokrotnie do remisu, aż na 2 minuty przed końcem kwarty obejmuje prowadzenie. Ostatecznie po 20 minutach był wynik 43:39.

Po zmianie stron BM Slam Stal utrzymuje prowadzenia i na 1.34 przed końcem trzeciej kwarty prowadzi 9 punktami. Wtedy Stelmet zaczyna odrabiać straty i po 30 minutach ostrowski zespół prowadził już tylko 2 punktami. O losie spotkania miało rozstrzygnąć ostatnie 10 minut.

Ostatnią kwartę rozpoczynamy od trafienia z rzutu wolnego Żołnierewicza i trafienia za trzy Scotta, co daje nam 6 punktowe prowadzenie. Systematycznie zwiększamy przewagę i na 7 minut przed końcem spotkania prowadzimy już 11 punktami. Ostatecznie wygrywamy 81:72.

« 1 z 2 »

BM Slam Stal Ostrów – Stelmet Enea BC Zielona Góra 81:72  (15:20, 28:19, 15:17, 23:16)

BM Slam Stal: Mike Scott 18, Ivan Maraś 15, Michał Chyliński 14, Przemysław Żołnierewicz 10, Shawn King 8, Witalij Kowalenko 7, Michał Nowakowski 6, Blake Hamilton 3, Łukasz Majewski 0, Daniel Szymkiewicz 0, Dominik Grudziński 0.

Stelmet Enea BC: Darko Planinić 13, Boris Savović 12, Adam Hrycaniuk 11, Michał Sokołowski 10, Żeljko Sakić 8, Markel Starks 6, Łukasz Koszarek 5, Gabe DeVoe 4, Przemysław Zamojski 3, Jarosław Mokros 0.