Koszykarze BM Slam Stal Ostrów pokonali w dzisiejszym wyjazdowym spotkaniu Legię Warszawa 77:68. Najwięcej punktów dla ostrowskiej drużyny zdobył Blake Hamilton.

W pierwszej kwarcie przewagę mieli gospodarze, którzy wygrali ją 19:16. W drugiej toczyła się wyrównana walka i ostatecznie Legia prowadziła po 20 minutach gry 32:30.

Po zmianie stron do głosu doszła ostrowska drużyna, która doprowadziła już na początku kwarty do wyrównania. W końcówce dzięki 8 punktowej serii odskoczyła rywalom i po 30 minutach przewaga BM Slam Stal wynosiła 9 punktów. W ostatniej odsłonie BM Slam Stal utrzymała swój poziom gry, nie pozwalając rywalom na odrobienie strat. Ostatecznie to BM Slam Stal odniosła drugie zwycięstwo w tym sezonie.

W ostrowskim zespole najwięcej punktów, bo 18 zdobył Blake Hamilton. Miał również 7 zbiórek i 3 asysty.

Legia Warszawa – BM Slam Stal Ostrów 68:77 (19:16, 13:14, 18:29, 18:18)

Legia Warszawa : Rusłan Patiejew 17, Jakub Karolak 13, Sebastian Kowalczyk 11, Michał Kołodziej 6, Omar Prewitt 6, Mo Soluade 5, Patryk Nowerski 4, Adam Linowski 4, Mariusz Konopatzki 2, Roman Rubinsztejn 0.

BM Slam Stal Ostrów: Blake Hamilton 18, Mike Scott 13, Michał Chyliński 10, Shawn King 10, Daniel Szymkiewicz 7, Michał Nowakowski 6, Witalij Kowalenko 5, Przemysław Żołnierewicz 4, Łukasz Majewski 4, Danilo Tasić 0