BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski

BM Slam Stal Ostrów WielkopolskiKoszykarze BM Slam Stal wygrali trzecie spotkanie z Kingiem Szczecin i awansowali do półfinału Energa Basket Ligi! Dzisiejsze spotkanie BM Slam Stal wygrała 91:73

Przez pierwszą kwartę toczyła się wyrównana walka na parkiecie, a w drugiej uzyskujemy na jej koniec 17 punktowe prowadzenie.

Po zmianie stron to jednak rywale zaczynają grać lepiej, niwelując naszą przewagę punktową. Po 30 minutach prowadziliśmy tylko 2 punktami i o losie spotkania miała zadecydować ostatnia kwarta. Tutaj zaczynam y od 10 punktowej serii, która pozwala nam bezpiecznie kontrolować sytuację na parkiecie. Ostatecznie wygrywamy z przewagą 18 punktów i jest to trzecie nasze zwycięstwo w play-off z Kingiem Szczecin.

Teraz czas na półfinał, gdzie nasz zespół zagra z lepszą drużyną pary Polski Cukier Toruń – MKS Dąbrowa Górnicza. Tą rywalizacje prowadzą torunianie 2:0.

King Szczecin – BM Slam Stal Ostrów 73:91 (19:20, 10:26, 30:15, 14:30)

King Szczecin: Sebastian Kowalczyk 21, Tauras Jogela 16, Mateusz Bartosz 15, Carlos Medlock 7, Paweł Kikowski 6, Łukasz Diduszko 4, Darrell Harris 4, Kostas Jonuska 0, Maciej Majcherek 0.

BM Slam Stal Ostrów: Aaron Johnson 18, Stephen Holt 15, Mateusz Kostrzewski 12, Adam Łapeta 10, Nikola Marković 9, Łukasz Majewski 9, Szymon Łukasiak 7, Jure Skifić 5, Marc Carter 4, Grzegorz Surmacz 2, Tomasz Ochońko 0.

Stan rywalizacji: 3-0 dla BM Slam Stali.