BM Slam Stal przegrywa we Włocławku.

Koszykarze BM Slam Stal Ostrów w piątym meczu finałów Energa Basket Ligi przegrali z Anwilem Włocławek 80:84, a losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich sekundach meczu. Kolejne spotkanie już w poniedziałek w Ostrowie, jednak to nasi rywale są teraz bliżej mistrzostwa.

Spotkanie ponownie rozpoczęło się po myśli naszych koszykarzy, którzy grając bez Aarona Johsona, po pierwszych 10 minutach prowadzili 8 punktami. W drugiej kwarcie utrzymujemy to prowadzenie przez 4 minuty, jednak wtedy trafiają gracze Anwilu obejmując prowadzenie. Na minutę przed końcem pierwszej połowy przegrywaliśmy nawet 6 punktami, jednak wtedy nasi gracze odrabiają straty, a w ostatniej sekundzie S. Holt doprowadza do remisu.

Po zmianie stron odnotowujemy dobry okres gry, gdzie prowadzimy nawet 11 punktami. Ostatecznie po 30 minutach wygrywamy 69:60. Niestety ostatnia kwarta należała do gospodarzy, którzy niwelują nasze prowadzenie, a na ponad minutę przed końcem obejmują prowadzenie. Wtedy Kostrzewski doprowadza do remisu, jednak Anwil w końcówce gra lepiej i ostatecznie to nasi rywale wygrywają dzisiaj i są bliżej zdobycia Mistrzostwa Polski.

Teraz czeka nas poniedziałkowy pojedynek w Ostrowie, gdzie BM Slam Stal będzie miała możliwość wyrównania i doprowadzenia do finałowego pojedynku.

Anwil Włocławek – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 84:80 (19:27, 25:17, 16:25, 24:11)

Anwil Włocławek: Kamil Łączyński 22, Josip Sobin 18, Ivan Almeida 17, Paweł Leończyk 10, Jaylin Airington 8, Michał Nowakowski 4, Jarosław Zyskowski 4, Quinton Hosley 1, Jakub Wojciechowski 0, Ante Delas 0, Szymon Szewczyk 0.

BM Slam Stal Ostrów: Marc Carter 18, Mateusz Kostrzewski 14, Michał Chyliński 11, Stephen Holt 10, Nikola Marković 7, Adam Łapeta 6, Grzegorz Surmacz 6, Jure Skifić 4, Szymon Łukasiak 4, Tomasz Ochońko 0, Łukasz Majewski 0.

Stan rywalizacji: 3-2 dla Anwilu Włocławek.