BM Slam Stal przegrywa w Toruniu.

Koszykarze BM Slam Stal Ostrów w rozegranym dzisiaj wyjazdowym trzecim meczu półfinałowym przegrali z Polskim Cukrem Toruń 78:84 i teraz czeka nas czwarte spotkanie półfinałowe, które może zdecydować o awansie ostrowskiej drużyny do finału.

Koszykarze BM Slam Stal rozegrali kolejny zacięty mecz w ramach półfinałów, gdzie o zwycięstwie zdecydowały ostatnie minuty spotkania. Na początku lepiej w mecz weszli nasi koszykarze, gdzie uzyskujemy na początku pierwszej kwarty 8 punktowe prowadzenie. Gospodarze, jednak w końcówce odrabiają część strat i po 10 minutach wygrywaliśmy 3 punktami.

W drugiej kwarcie ponownie uzyskujemy początkowo kilku punktowe prowadzenie, jednak rywale nie pozwalają odskoczyć i po pierwszej połowie mieliśmy wynik 39:40 na naszego zespołu.

Po zmianie stron na parkiecie toczy się wyrównana walka, torunianie nawet chwilowo obejmują 8 punktowe prowadzenie, które zostaje szybko zniwelowane. Ostatecznie po 30 minutach wygrywaliśmy 2 punktami.

O wszystkim zdecydowała ostatnia kwarta, a właściwie ostatnie minuty. Przez 6 minut ostatniej kwarty prowadziliśmy kilku puntami, jednak wtedy rywale doprowadzają do remisu, a następnie dzięki trafieniom C. Mbodja i G. Coseya obejmują prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Teraz przed nami czwarty pojedynek półfinałowy, który rozegrany zostanie już w najbliższy czwartek w Toruniu.

Polski Cukier Toruń – BM Slam Stal Ostrów 84:78 (17:20, 22:20, 24:25, 21:13)

Polski Cukier Toruń: G. Cosey 24, C. Mbodj 17, A. Cel 14, K. Sulima 6, T. Śnieg 6, D. Newbill 6, Ł. Wiśniewski 5, A. Perka 4, B. Diduszko 2, K. Gruszecki 0, D. Jeszke 0.

BM Slam Stal Ostrów: M. Kostrzewski 18, A. Johnson 14, S. Holt 13, N. Marković 13, S. Łukasiak 7, J. Skifić 6, M. Carter 5, A. Łapeta 2, M. Chyliński 0, Ł. Majewski 0, T. Ochońko 0, G. Surmacz 0.

Stan rywalizacji: 2:1 dla BM Slam Stal Ostrów