Koszykarki TS Ostrovia wysoko przegrały dzisiaj przed własną publicznością z Arką Gdynia. Najwięcej punktów dla ostrowskiej drużyny zdobyła Jenna Burdette.

Początek spotkania to pierwsze punkty zdobyte przez gdynianki, wtedy za 3 trafia J.Burdette i 2 punkty dokłada A. Wajler. Po dwóch minutach ostrowski zespół prowadził 5:4, jednak wtedy na parkiecie zaczynają dominować gdynianki, dzięki doskonałej serii obejmują prowadzenie i po niecałych 6 minutach gry prowadzą już 11 punktami.

W drugiej kwarcie rywalki kontrolowały przebieg spotkania, nie pozwalając odrobić ostrowianką strat i ostatecznie po 20 minutach mieliśmy wynik 27:42. Po zmianie stron w trzeciej kwarcie toczyła się wyrównana walka, jednak ostrowskie zawodniczki nie były w stanie odrobić strat.

Ostatnia kwarta zdecydowała o wysokiej porażce ostrowskiego zespołu. Gdynianki stopniowo powiększały przewagę i ostatecznie wysoko wygrały 61:95.