W dzisiejszym meczu rozegranym w ramach 23 kolejki Energa Basket Ligi, BM Slam Stal przegrała przed własną publicznością z Anwilem Włocławek 76:83.

Początek spotkania należał do gości, gdzie Anwil szybko zyskuje prowadzenie i przewagę. Pierwsza kwarta kończy się 6 punktowym prowadzeniem Włocławka. W drugiej kwarcie początkowo niwelujemy prowadzenie rywali tylko do dwóch punktów, jednak rywale w połowie kwarty zaczynają odskakiwać i ostatecznie pierwsza połowa kończy się wynikiem 34:42.

W połowie trzeciej kwarcie po raz kolejny zbliżamy się do Anwilu na 2 punkty, jednak rywale nie pozwalają nam zbliżyć się na więcej.

Na 4 minuty przed końcem spotkania przegrywamy ponownie tylko dwoma punktami, ale dzięki rzutom z dystansu Anwil ponownie odskakuje. Nie udaje nam się zniwelować w końcówce przewagi rywali i to Anwil ostatecznie wygrywa.

Kilka zdjęć z dzisiejszego meczu.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Anwil Włocławek 76:83 (16:22, 18:20, 20:18, 22:23)

BM Slam Stal Ostrów: Nikola Marković 14, Mateusz Kostrzewski 13, Adam Łapeta 11, Michał Chyliński 10, Aaron Johnson 10, Grzegorz Surmacz 7, Marc Carter 7, Jure Skifić 2, Tomasz Ochońko 2.

Anwil Włocławek: Ivan Almeida 29, Jakub Wojciechowski 12, Quinton Hosley 9, Kamil Łączyński 8, Jarosław Zyskowski 8, Josip Sobin 6, Jaylin Airington 5, Paweł Leończyk 4, Michał Nowakowski 0, Ante Delas 0.