4 złote medale zawodników KBC Ostrów

KBC OstrówW Mistrzostwach Polski formuły full-contact rozgrywanych 6-8 kwietnia w Kaliszu reprezentanci Kick-Boxing Club Poprawa Ostrów Wielkopolski zdobyli 4 tytuły Mistrzów Polski w tym 2 złote medale w najsilniejszej rywalizacji seniorów.

Grono medalistów KBC jest szersze. Oprócz 4 złotych medali dołożyli również 5 brązowych i łącznie zdobywając tytuł 3 drużyny w kraju. Wśród najsilniejszej i najbardziej prestiżowej rywalizacji seniorów Tytuły Mistrzów Polski wywalczyli Tomasz Przybylski oraz Szymon Dwornikowski.

Tomasz Przybylski MISTRZEM POLSKI seniorów w kat.- 75kg!
W trzecim roku startów w finałach Mistrzostw Polski seniorów nareszcie złoto – pierwsze, upragnione i ciężko wypracowane!

W półfinale spotkał się w walce rewanżowej z Konradem Czopowiczem za niedawne Mistrzostwa K-1. To była bez wątpienia walka turnieju! W pierwszej rundzie nieoczekiwanie mocne ciosy rywala doszły do celu i Tomek był aż 2 krotnie liczony. Podniósł się z kolan i w bezpardonowych wymianach ciosów przejął inicjatywę, przełamał przeciwnika doprowadzając go 3 krotnie do liczenia wygrywając z nim przed czasem w 3 rundzie.
W finale emocji było równie dużo. Przez 2 rundy Tomek prowadził minimalnie na punkty tocząc wyrównany bój z Miłoszem Pacakiem (Legia Warszawa). Na początku 3 rundy potężny prawy prosty powalił na matę przeciwnika, czym zarysowała się znaczna przewaga i zwycięski pojedynek.
Te walki pokazały oprócz umiejętności ogromny charakter, czyli to co ma prawdziwy mistrz!
Tomek rozpoczynał swoją przygodę z kickboxingiem, pod okiem trenera Jerzego Radomskiego, który to uczył go pierwszych kroków i ciosów.
Dzięki temu osiągnięciu Tomek umocnił swoją pozycję w Kadrze Narodowej i w tym roku najprawdopodobniej wystartuje Mistrzostwach Europy na Słowenii.

Szymon Dwornikowski MISTRZEM POLSKI seniorów kat. superciężkiej (+91kg.)!

W drodze po tytuł Mistrzowski mieszkaniec Raszkowa pokonał 3 rywali:
Tomasza Koniarskiego (ŁKS Łódź), – rywal naciskał przez całe 3 rundy lecz Szymon kontrolował przebieg pojedynku i wyraźnie zwyciężył na punkty.
W półfinale pokonał Tomasza Piechockiego (KKS Sporty Walki Poznań).
W finale pokonał Błażeja Wronę (Ziętek Team Kalisz), gdzie kontrolował pojedynek i dowiózł zwycięstwo do końca.
Szymon był bardzo dobrze przygotowany do tego turnieju. Jego zwyżkę formy mogliśmy obserwować w poprzedniej walce zawodowej, w której pokonał Witolda Aleksandrowicza. W każdej walce realizował odpowiednio zadania taktyczne co zaowocowało sukcesem.
W tym sezonie zmieniono kilka rzeczy w przygotowaniach i startach. Zmieniona została kategoria wagową na wyższą (+91kg), co przynosi teraz efekty.

Weronika Szymczak i Damian Stelmach MISTRZAMI POLSKI JUNIORÓW 2018

Oboje zwyciężyli rywalizację juniorów (do -19 lat) w kategoriach -60kg. dziewczyn i chłopców.
Weronika Szymczak jest jedną z naszych najbardziej utalentowanych dziewczyn w klubie. Wróciła udanie do treningów i startów po przerwie spowodowanej chorobą i obroniła tytuł Mistrzyni Polski Juniorek z ubiegłego roku. Weronika będzie reprezentować nasz kraj na wrześniowych Mistrzostwach Świata juniorów we Włoszech.
Damian Stelmach trenuję krótki czas, a talent do tego sportu ma duży. Mistrzostwa juniorskie zwyciężył. Jeśli będzie trenował sumienne ma szanse w przyszłości w sporcie osiągnąć duże sukcesy.

Pozostali zawodnicy startujący w Mistrzostwach Polski również spisali się bardzo dobrze, plasując się w większości na medalowych miejscach.