1% podatku na szkółkę żużlową!

TŻ Ostrovia 1 % podatkuDo grona drużyn sportowych w Ostrowie Wielkopolskim, na którą można przekazać 1% swojego podatku dołączyła TŻ Ostrovia. Teraz kibice żużla mają możliwość przekazania części swojego podatku na szkolenie żużlowej młodzieży w Ostrowie Wielkopolskim.

Aby przekazać swój 1% podatku na żużlowy narybek w Ostrowie wystarczy wpisać w odpowiednią rubrykę swojego zaznania podatkowego numer KRS 0000197334 z podaniem celu szczegółowego: „TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. ul. Kaliska 35a/5, 63-400 Ostrów Wlkp.”.

Od początku swojej działalności TŻ Ostrovia odważnie inwestuje w młodzież. W ubiegłym roku na szkółkę żużlową władze klubu przeznaczyły blisko 200 tysięcy złotych. I choć „młodzieżowy” park maszyn dzięki temu wygląda całkiem nieźle, to potrzebne są kolejne inwestycje.

– Na „dzień dobry” czeka nas w tym roku wydatek rzędu 100 tysięcy złotych – mówi prezes Radosław Strzelczyk – musimy wyremontować motocykle z poprzedniego sezonu i zakupić kilka nowych. Na tym się jednak nie skończy, bo w trakcie sezonu będą kolejne inwestycje. Nie będziemy na szkółce oszczędzać, ale wsparcie kibiców znacznie by nam w tym pomogło.

Rozmach z jakim w Ostrowie zabrano się za szkolenie młodzieży odbił się szerokim echem w całej żużlowej Polsce i już dzisiaj słychać głosy, że za kilka lat Ostrovia wystawi skład złożony z samych wychowanków.

– W szkółce mamy dzisiaj 11 chłopaków, którzy przygotowują się do licencji – dodaje prezes Strzelczyk – w tym roku planujemy wysłać dwóch z nich na egzamin w klasie 250 cc i jednego w 500 cc. Chcemy żeby co roku do drużyny był dopływ świeżej krwi.

Przekazanie 1% podatku to tylko jeden ze sposobów w jaki kibice mogą wesprzeć szkolenie ostrowskiej młodzieży. Pod hasłem #WSPIERAJmłodych na stronie https://zrzutka.pl/dy6evs prowadzona jest zbiórka pieniędzy na rzecz ostrowskiej szkółki. Zachęcamy do skorzystania również z tej możliwości.
TŻ Ostrovia obiecuje ze swojej strony, że każda złotówka przeznaczona na szkółkę żużlową zostanie dobrze zagospodarowana.

 

inf:TŻ Ostrovia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.