TS Ostrovia wygrywa w Sosnowcu.

TS OstroviaKoszykarki TS Ostrovia odniosły pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie pokonując na wyjeździe JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 86:81.

Pierwsza połowa meczu to w większości gra punkt za punkt. W 3 kwarcie nasze zawodniczki zagrały idealnie, wykańczając doskonale kolejne akcje. Ostrowianki w tej kwarcie zdobyły 30 punktów przy 14 rywalek.

W ostatniej kwarcie koszykarki JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec próbowały zmienić niekorzystny dla nich rezultat, ale przewaga była zbyt duża i tym samym TS Ostrovia odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

W ostrowskim zespole najwięcej punktów 25 zdobyła Breanna Lewis, a Jordan Jones dołożyła 24.

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – TS Ostrovia Ostrów 81:86 (24:22, 20:14, 14:30, 23:20)

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec: Skrba 19, Misiuk 14, Parks 14, Siksniute 10, Stara 10, Swanier 9, Dobrowolska 3, Packovski 2.

TS Ostrovia Ostrów: Lewis 25 (10 zbiórek), Jones 24, Jasnowska 17, Motyl 12, Naczk 6, Puss 2, Mfoula 0, Nowicka 0.