Dwa srebra reprezentantów Stali w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.

Dwa srebra reprezentantów Stali w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.Natalia Benedykcińska w skoku w dal z rezultatem – 5,79 m. i sztafeta chłopców 4×100 m. w składzie: Mateusz Lorenz, Patryk Wykrota, Michał Tuczyński, Jakub Grycman, rezerwowy Maciej Sokołowski z rezultatem – 43,05 s. – wywalczyli srebrne medale podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się w dniach 4-6 sierpnia 2017 r. w Warszawie.

Natalia Benedykcińska jechała na mistrzostwa z dziesiątym wynikiem w skoku w dal wg. ogólnopolskich tabel rankingowych – 5,53 m. Podczas eliminacji nasza zawodniczka skoczyła 5.53  co uplasowało ją na piątej pozycji w kwalifikacjach. W tych kwalifikacjach świetnie zaprezentowała się też inna z ostrowskich reprezentantek – podopieczna Michała Walczaka – Julia Grzegorowska pobijając rekord życiowy rezultatem 5,42 m. i awansując również do finału na dziewiątej pozycji.

W finale Natalia Benedykcińska już w pierwszej próbie uzyskała znakomity rezultat – 5,79 m, który ostatecznie dał jej srebrny medal. Druga nasza zawodniczka występująca w finale niestety spaliła swoje skoki finałowe i ostatecznie została sklasyfikowana na 12 pozycji.

Nasza Sztafeta 4×100 m. zakwalifikowała się do mistrzostw z ósmym rezultatem. W biegu finałowych nasza sztafeta pobiegła doskonale, nie tracąc cennych sekund na zmianach uzyskując czas 43,05 s w wyniku czego zdobyli srebrny medal.

Inni nasi zawodnicy występujący w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży spisali się na miarę oczekiwań. W biegu na 100 m. Michał Tuczyński zakwalifikował się do finału „B”, czyli rywalizacji zawodników ubiegających się o 9-16 miejsce. W biegu tym wystartował, jednak zszedł z bieżni po kilku metrach. Jakub Grycman zajął na tym samym dystansie 19 miejsce z czasem 11,42 s.

Szymon Biały w biegu eliminacyjnym na 400 m. przez płotki uzyskał czas 58,92 s., z którym zakwalifikował się do finału „B”. Ostatecznie wywalczył 15 rezultat – 58,65 s.
Reprezentanci Stali zdobyli podczas tych mistrzostw 27 p. w ramach ogólnopolskiego współzawodnictwa dzieci i młodzieży.

inf/fot: ksstal.pl