Na miejskim ścigali się żużlowcy amatorzy. [FOTO]

Turniej "Speedway & BBQ"Dzisiaj na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim ścigali się żużlowcy amatorzy w ramach turnieju „Speedway & BBQ”. Zawody zostały podzielone na trzy dywizje, w których startowało łącznie 26 zawodników.

W najmocniejszej dywizji Gold w ramach, której spod taśmy startowało 4 zawodników, którzy ścigali się na 2 okrążenia, najlepiej pojechał Mariusz Mamala. Pobił on dzisiaj czasowy rekord ostrowskiego toru dla amatorów. Tuż za nim uplasował się Mateusz Durkowiak, który również w biegach podstawowych zgarnął komplet punktów, jednak z Mariuszem Mamalą przegrał w biegu dodatkowym o pierwsze miejsce.

W grupie Silver najlepszy był Tomasz Kowalski, a w dywizji Bronze Rafał Prokopiuk.

 

Obserwując dzisiejszy turniej, widać było różnice w umiejętnościach poszczególnych zawodników, a podział na 3 grupy, w ramach których każda ścigała się według innych zasad, umożliwił każdemu ściganie się na swoim poziomie. Najważniejsze było to, że amatorzy starali się jechać bezpiecznie, kontrolując odległości pomiędzy sobą i pomimo kilku upadków nie stało się nic nikomu.

W turnieju brała udział jedna zawodniczka, która zajęła ostatnie miejsce w swojej grupie BRONZE, jednak jej czasy jak widać w poniższym zestawieniu nie odbiegały od pozostałych zawodników. Należy liczyć, iż w przyszłości zobaczymy więcej pań na ostrowskim torze.

 

Galeria zdjęć z Turnieju „Speedway & BBQ”

« 1 z 3 »

 

Grupa GOLD
1. Mariusz Mamala (Tarnów) – 12+3 (3,3,3,3)
2. Mateusz Durkowiak (AKŻ Brenno) – 12+2 (3,3,3,3)
3. Leszek Nowicki (Chóragan Zielona Góra) – 10 (3,3,2,2)
4. Marek Zawalnik (Chóragan Zielona Góra) – 10 (2,2,3,3)
5. Michael Walczak (Kolonia/Niemcy) – 6 (2,2,2,w)
6. Rafał Gołkiewicz (Lublin) – 5 (w,1,2,2)
7. Dariusz Karwacki (Old Boys Bydgoszcz) – 5 (1,2,1,1)
8. Przemysław Nowak (AKŻ Waleczne Orły Gniezno) – 4 (2,0,1,1)
9. Michał Wróblewski (Banici Wołów) – 3 (0,1,0,2)
10. Jarosław Rejek (Rogowo) – 3 (1,0,1,1)
11. Mariusz Kabaciński (AKŻ Waleczne Orły Gniezno) – 2 (1,1,0,0)
12. Adam Smoliński (AKŻ Waleczne Orły Gniezno) – 0 (0,0,0,0)
R1. Oskar Bela – NS

 

Bieg po biegu:
1. (36,38) Mamala, Walczak, Rejek, Smoliński
2. (37,53) Nowicki, Zawalnik, Kabaciński (15 m), Gołkiewicz (u/w)
3. (37,53) Durkowiak, Nowak, Karwacki, Wróblewski
4. (38,25) Durkowiak, Zawalnik, Gołkiewicz, Rejek
5. (37,69) Nowicki, Walczak, Wróblewski, Nowak
6. (36,13) Mamala, Karwacki, Kabaciński, Smoliński
7. (36,56) Mamala, Nowicki, Rejek, Wróblewski
8. (38,72) Zawalnik, Walczak, Karwacki, Smoliński
9. (37,22) Durkowiak, Gołkiewicz, Nowak, Kabaciński
10. (39,37) Zawalnik, Wróblewski, Karwacki, Kabaciński
11. (41,00) Mamala, Gołkiewicz, Nowak, Walczak (u/w)
12. (36,85) Durkowiak, Nowicki, Rejek, Smoliński

 

Bieg dodatkowy o 1. miejsce:
13. Mamala, Durkowiak

 

Grupa SILVER
1. Tomasz Kowalski (Kunowo) – 12 (3,3,3,3)
2. Michał Pawlak (AKŻ Speedway Ostrów) – 9 (3,w,3,3)
3. Błażej Skrzeszewski (AKŻ Waleczne Orły Gniezno) – 8 (2,2,2,2)
4. Michał Waluszyński (AKŻ Speedway Ostrów) – 5 (1,3,1,0)
5. Andrzej Wnęk (Kargowa) – 5 (2,d,2,1)
6. Krzysztof Urban (Old Boys Bydgoszcz) – 3 (1,0,0,2)
7. Wojciech Marciniak (Banici Wołów) – 3 (0,1,1,1)
8. Bartosz Urbanowicz (Chóragan Zielona Góra) – 2 (0,2,0,0)

 

Bieg po biegu:
1. (40,47) Pawlak, (41,38) Skrzeszewski, (44,47) Waluszyński, (46,14) Marciniak
2. (41,31) Kowalski, (42,73) Wnęk, (44,53) Urban, (47,91) Urbanowicz
3. (41,99) Kowalski, (44,20) Skrzeszewski, Wnęk (d), Pawlak (u/w)
4. (45,90) Waluszyński, (49,50) Urbanowicz, (52,15) Marciniak, (52,25) Urban
5. (41,78) Kowalski, (43,25) Skrzeszewski, (44,59) Waluszyński, (45,37) Urban
6. (42,09) Pawlak, (44,00) Wnęk, (45,62) Marciniak, (49,00) Urbanowicz
7. (41,59) Kowalski, (43,03) Skrzeszewski, (44,81) Marciniak, (47,28) Urbanowicz
8. (41,59) Pawlak, (42,69) Urban, (44,35) Wnęk, (54,28) Waluszyński

 

Grupa BRONZE
1. Rafał Prokopiuk (Chóragan Zielona Góra) – 18 (5,5,3,5)
2. Mateusz Kozanecki (AKŻ Speedway Ostrów) – 17 (4,4,5,4)
3. Daniel Smoliński (AKŻ Waleczne Orły Gniezno) – 10 (2,1,4,3)
4. Cezary Kozanecki (AKŻ Speedway Ostrów) – 10 (3,3,2,2)
5. Tomasz Niedźwiadek (Lublin) – 3 (1,0,1,1)
6. Maria Przybyłek (AKS Leszczyńskie Byki) – 2 (0,2,0,0)

 

Bieg po biegu:
1. (40,58) Prokopiuk, (43,02) M.Kozanecki, (47,25) C.Kozanecki, (48,09) Smoliński, (50,00) Niedźwiadek, (50,81) Przybyłek
2. (40,06) Prokopiuk, (43,08) M.Kozanecki, (46,38) C.Kozanecki, (46,82) Przybyłek, (47,25) Smoliński, (92,78) Niedźwiadek
3. (42,31) M.Kozanecki, (45,10) Smoliński, (45,16) Prokopiuk, (46,87) C.Kozanecki, (48,46) Niedźwiadek, (48,47) Przybyłek
4. (40,94) Prokopiuk, (42,78) M.Kozanecki, (44,78) Smoliński, (46,72) C.Kozanecki, (48,70) Niedźwiadek, (49,40) Przybyłek

 

Wyniki za: sportowefakty.wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.