KS Stal przegrywa w Jeleniej Górze.

KS STALNieudany wyjazd do Jeleniej Góry zaliczyli koszykarze KS Stal i przegrali na wyjeździe z Sudetami 72:76.

Początek spotkania zaczął się wręcz idealnie, nasi koszykarze uzyskują na początku 8 punktowe prowadzenie, a na 4 minuty przed końcem kwarty powiększają je do 11 punktów. Niestety przy stanie 11:22 stajemy w miejscu i gospodarze odrabiają straty, uzyskując 12 punktową serie. W ostatnich sekundach rzut za 3 daje nam prowadzenie 23:25 po pierwszej kwarcie.

W drugiej kwarcie mamy podobną sytuacje jak w pierwszych 10 minutach. Uzyskujemy ponownie 10 punktowe prowadzenie i stajemy w miejscu, a gospodarze odrabiają straty. Ostatecznie pierwsza połowa kończy się wynikiem 40:41.

Po przerwie pomimo chwilowego prowadzenia to gospodarze graja lepiej i uzyskują prowadzenie, a w połowie kwarty przy wyniku 49:47 my stajemy w miejscu i przez 5 minut nie zdobywamy punktów. Na szczęście gospodarze również nie grzeszyli skutecznością i po 3 kwartach na tablicy wyników był wynik 55:47.

Niestety w ostatniej odsłonie dopiero po ponad dwóch minutach zdobywamy pierwsze punkty, a przez kolejne 5 minut nie gramy wcale lepiej i gospodarze uzyskują 16 punktowe prowadzenie. Na 3 minuty przed końcem nasi zwodnicy rzucili się do odrabiania strat, jednak przewaga była zbyt duża i ostatecznie przegrywamy 4 punktami.

Sudety Jelenia Góra – KS Stal Ostrów 76:72 (23:25, 17:16, 15:6, 21:25)

Sudety Jelenia Góra : M. Kozak 17, P. Minciel 13, R. Niesobski 18, A. Raczek 9, J. Wilusz 11, B. Jyż 6, B. Taraszkiewicz 2, M. Wasilewski
KS Stal Ostrów: K. Spała 17, W. Żurawski 15, P. Galewski 11, M. Spała 11, Ł. Olejnik 9, Ł. Wojciechowski 6,  P. Marek 3,  T. Radzik, P. Zaworski