KPR Ostrovia przegrywa w Świdnicy.

KPR OstroviaZ nieba do piekła – tak można podsumować sobotni występ KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski w Świdnicy. Do przerwy biało-czerwoni prowadzili z zespołem ŚKPR 18:11.

Przewaga ta została wypracowana w drugim kwadransie. Zaraz po przerwie ostrowianie trafili na 19:11. To nie podłamało jednak świdniczan, którzy przegrali trzy ostatnie spotkania. W 46 minucie było już 23:23. W Ostrovii zawodziła skuteczność, w ataku zmarnowanych zostało wiele dobrych sytuacji.

6 minut przed końcem meczu Mateusz Wojciechowski wyprowadził Ostrovię na 28:26. Od tego momentu gospodarze zamurowali swoją bramkę, a sami oddali 4 celne rzuty. ŚKPR pokonał Ostrovię 30:28.

W następnej kolejce I ligi grupy B ostrowski zespół w sobotę, 2 grudnia o godzinie 17.00 u siebie zagra z Anilaną Politechnika Łódź.

ŚKPR Świdnica – KPR Ostrovia 30:28 (11:18)

ŚKPR: Wasilewicz, Prus, Bajkiewicz – K. Rogaczewski 10, Makowiejew 9, Borszowski 4, Piędziak 2, Cegłowski 2, P. Kijek 2, Borowski 1, Chaber, D. Kijek, P. Rogaczewski, Dębowczyk.
Karne: 6/5, Kary: 6 minut

Ostrovia: Piskorski, Glabik – Klara 1, Kuśmierczyk 8, Krzywda 3, Marciniak 3, Skryba 0, Staniek 1, Stempniak 1, Wawrzyniak 1, Tomczak 5, M.Wojciechowski 5.

Karne: 2/2, Kary: 6 minut

inf: KPR Ostrovia