BM Slam Stal przegrywa w Zgorzelcu.

Nie udało się koszykarzom BM Slam Stal Ostrów wygrać w pierwszym meczu nowego sezonu, gdzie na wyjeździe zmierzyli się z PGE Turów Zgorzelec.

Pierwsza połowo to gra na remis, gdzie pierwsza kwartę wygrywają nasi koszykarze, aby w drugiej oddać pole gospodarzom. Wynik do przerwy 38:38 zapowiadał zażarty pojedynek o wygraną. Niestety w trzeciej kwarcie nasi zawodnicy nie mogli przeszkodzić rywalom w uzyskaniu prowadzenia i Turów zyskuje 8 punktowe prowadzenie.

Ostatnia kwarta to odrobienie strat i wyjście na prowadzenie naszych koszykarzy. Końcówka spotkania należała jednak do gospodarzy, którzy na 30 sekund przed końcem dzięki zdobyciu 5 punktów uzyskują dwu punktowe prowadzenie. Niewykorzystana akcja stali sprawia, iż Turów ostatecznie wygrywa ten mecz 80:76 .

PGE Turów Zgorzelec – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 80:76 (16:21, 22:17, 20:12, 22:26)

PGE Turów: Balmazović 20, Ayers 17, Waldow 14, Borowski 11, Han 8, Mack 4, Patoka 2, Petrukonis 2, Bochno 2, Jarecki 0.

BM Slam Stal: Duane Notice 17, Jure Skifić 17, Grzegorz Surmacz 16, Adam Łapeta 12, Aaron John
Tomasz Ochońko 6, Szymon Łukasiak 2, Grzegorz Kulka, Łukasz Majewski, Mateusz Kostrzewski,